Νίκη για την Κ17 επί της Κηφισιάς στο ΒΑΚ

Επιστροφή στα τρίποντα για την Κ17 του ΟΦΗ που κέρδισε 2-0 την Κηφισιά στο “Βαρδινογιάννειο” για την δεύτερη φάση του Ε’ όμιλου του πρωταθλήματος υποδομών Κ17 της Super League.

Μετά από ένα “στείρο” πρώτο ημίχρονο όπου ΟΦΗ και Κηφισιά πήγαν στ’ αποδυτήρια δίχφως σκορ, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 58ο λεπτό με γκολ του Πατραμάνη.

H Kηφησία έμεινε με 10 ποδοσφαιριστές μετά την αποβολή του Ζυγούρα και τελικά ο ΟΦΗ κατάφερε να σφραγίσει τη νίκη του στις καθυστερήσεις με γκολ του Κωνσταντακόπουλου μετά την σέντρα του Μπέινα.

Κ17 ΟΦΗ: Κουκουριτάκης, Κοζυράκης, Νινιράκης, Κωνσταντακόπουλος Γ. (70’ Μπέινας), Καινουργιάκης, Ντάγια, Καστελλιανάκης (90′ Λυγεράκης), Χαραλάμπης, Πατραμάνης (84΄ Κωνσταντακόπουλος Αλ.), Σωμαράκης (70’ Παντερής), Κωστέας (70’ Τσιλεγγίδης)

Κ17 Κηφισιά: Ιωακειμίδης, Γαβριηλίδης (46’ Ζυγούρας), Βαλούτης, Μπεκίρι, Κάμπας, Μανταίος (46’ Βελετάκος), Πανούτσος (70’ Κλαψάς), Αραβοσίτας, Τσικλής, Τζώρτζος (62’ Κουτσουπιάς), Καμπούρης (62’ Σάμιος