“Καθάρισαν” Φαϊτάκης, Φανουράκης για την Κ19 και στο -5 o OΦΗ από τον Παναθηναϊκό

Η Κ19 συνεχίζει την εντυπωσιακή πορεία της στην Superleague 1 κερδίζοντας εκτός έδρας τον Ατρόμητο με 2-1 μειώνοντας ακόμα περισσότερο από την πέμπτη θέση.

Τα παιδιά του Μανώλη Πατεμτζή συνέχισαν τις εξαιρετικές τους εμφανίσεις κατά την διάρκεια της φετινής αγωνιστικής περιόδου δείχνοντας την ανωτερότητα τους σε ένα ακόμα παιχνίδι. Αυτήν την φορά επικράτησαν του Ατρόμητου με 2-1 πετυχαίνοντας μάλιστα τα δύο γκολ της νίκης από το πρώτο, κιόλας, ημίχρονο.

Ο ΟΦΗ άνοιξε το σκορ μόλις στο 8ο λεπτό της αναμέτρησης με γκολ του Φανουράκη ενώ 30 λεπτά αργότερα ο Φαϊτάκης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του κάνοντας το 0-2. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 45′.

Με αυτή τη νίκη ο ΟΦΗ παραμένει στην έκτη θέση της βαθμολογίας μειώνοντας την διαφορά από τον πέμπτο Παναθηναϊκό στους πέντε βαθμούς ενώ έχει και ένα παιχνίδι λιγότερο.