Κ20: Bαριά ήττα στην Τρίπολη

Την ήττα με 4-0 από τον Αστέρα Τρίπολης γνώρισε η Κ20 του ΟΦΗ, ένα σκορ πάντως που δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του αγώνα.

Η ομάδα του Δημήτρη Βολονάκη, που παρατάχθηκε με πολλές ελλείψεις και μόνο με 15 στην αποστολή,  ήταν πολύ καλή στο πρώτο ημίχρονο και είχε δύο σπουδαίες ευκαιρίες με τους Κωνσταντίνου και Χαλκιαδάκη. Αντ΄ αυτού βρέθηκε πίσω στο σκορ με γκολ του Κατσαρού στο 35’. Στην επανάληψη το ματς ήταν ισορροπημένο αλλά στο 81’ με αμφισβητούμενο πέναλτι του Κατσαρού έγινε το 2-0 κι εκεί τελείωσε ο αγώνας. Οι γηπεδούχοι απλά έδωσαν διαστάσεις θριάμβου στην νίκη τους με γκολ των Γκαϊτατζη (88’) και Βαλκάνου (94’).

ΟΦΗ: Γιαγκιόζης, Αδαμάκης, Φαζός, Δαμιανάκης, Τουγλής, Παπαδιός, Μπολάκης, Βλαχάκης, Κωνσταντίνου, Χαλκιαδάκης, Μπαμπουλάκης.

Έπαιξαν και οι Ρουμελιώτης, Κουκάκης και Ανδρουλάκης.