Κ20: Βαριά ήττα με 4-1 από τον Άρη

Την ήττα με 4-1 από τον Άρη γνώρισε η ομάδα των Κ20 του ΟΦΗ.

O Πολυζωίδης άνοιξε το σκορ λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου για τον Άρη, σε ένα πρώτο μέρος που δεν είχε πολλές φάσεις.

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να πετύχουν και δεύτερο τέρμα  με τον Ανδρεάδη λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου με τον ΟΦΗ να απαντά άμεσα και να μειώνει σε 2-1 με τον Χατζάκη. Τα πράγματα έγιναν πιο δύσκολα για τον ΟΦΗ όταν έμεινε με 10 παίκτες εξαιτίας της αποβολής του Δαμιανάκη. Ο ΟΦΗ πίεσε παρά το αριθμητικό του μειονεκτημα για την ισοφάρισε και έτσι ο Άρης βρήκε χώρους πετυχαίνοντας δύο ακόμα τέρματα στα τελευταία λεπτά του πρωτου μέρους με τους Ιγνατίδη και Σταυρόπουλο.

ΟΦΗ: ΓΙΑΓΚΙΟΖΗΣ, ΜΠΟΛΑΚΗΣ, ΠΑΡΑΣΥΡΗΣ, ΔΑΜΙΑΝΑΚΗΣ, ΛΟΓΟΘΕΤΗΣ, ΜΠΑΜΠΗΣ, ΚΑΤΣΑΡΕΛΗΣ, ΓΑΡΓΑΝΟΥΡΑΚΗΣ, ΣΑΚΛΑΜΑΚΗΣ, ΧΡΗΣΤΑΚΗΣ, ΧΑΤΖΑΚΗΣ