Δεύτερη ήττα για τον ΟΦΗ στο Ηράκλειο

Βαριά ήττα με 1-5 από τον Πανιώνιο γνώρισε η Κ20 του ΟΦΗ.

Οι παίκτες του Δημήτρη Βολονάκη πέταξαν το πρώτο ημίχρονο στα σκουπίδια και όταν ξύπνησαν στο δεύτερο στάθηκαν άτυχοι καθώς ο Πανιώνιος μέσα σε 1 λεπτό πέτυχε 2 τέρματα και στην συνέχεια παραδόθηκαν άνευ όρων στην ομάδα της Ν. Σμύρνης.

Ο ΟΦΗ βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 10΄ ενώ ένα λεπτό νωρίτερα θα μπορούσε να είχε ανοίξει το σκορ όταν σε σέντρα-σουτ Χατζάκη, απέκρουσε δύσκολα ο τερματοφύλακας του Πανιωνίου. Ο ΟΦΗ προσπάθησε να αντιδράσει στην συνέχεια του πρώτου ημιχρόνου όμως δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν την μεγάλη φάση.

Ο ΟΦΗ βγήκε πιο δραστήριος και με μεγαλύτερη διάθεση στην επανάληψη, ωστόσο στάθηκε άτυχος καθώς είδε τον Πανιώνιο μέσα σε 1 λεπτό να πετυχαίνει δύο γκολ (56΄και 57″) ενώ πίεζε για την ισοφάριση. Ο ΟΦΗ στην συνέχεια έχασε κάποιες καλές ευκαιρίες με τους Σκούφο, Σακλαμάκη και Χύσι και τελικά έφτασε στο γκολ στο 88΄ με τον Σακλαμάκη περιμένοντας το τέλος του αγώνα.

Οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν αυτή την χαλάρωση από πλευράς ΟΦΗ και με δύο γκολ στις καθυστερήσεις έφυγαν με μια μεγάλη νίκη από το Ηράκλειο.

ΟΦΗ: Γιαννόπουλος, Μπολάκης, Παχάκης, Χύσι, Φαζός, Μπάμπης, Μανιδάκης, Σκούφος, Μαραθιανός, Χρηστάκης, Χατζάκης

Το live της αναμέτρησης

Ο Γιώργος Γιαγκιόζης δεν είναι στην διάθεση του Δημήτρη Βολονάκη λόγω υποχρεώσεων του με την Εθνική

To παιχνιδι θα παρακολουθήσουν ο τεχνικός του ΟΦΗ Παύλος Δερμιτζάκης με τον άμεσο συνεργάτη του Γιάννη Ταουσιάνη και τον γενικό αρχηγό της ομάδας Πέτρο Μαρινάκη

13:02 Σέντρα στο παιχνίδι

9΄ Σέντρα-σουτ Χατζάκη, απέκρουσε δύσκολα ο τερματοφύλακας του Πανιωνίου

10΄Γκολ για τον Πανιώνιο που στην πρώτη του επίσκεψη στα καρέ του Γιαννόπουλου ανοίγει το σκορ

17΄ Σουτ του Μαραθιανού, η μπάλα έφυγε άουτ

37΄ Χωρίς φάσεις το παιχνίδι στo τελευταίο 20λεπτο

40΄ Ανοικτό παιχνίδι με τον ΟΦΗ να προσπαθεί αλλά να μην έχει καταφέρει ακόμα να κάνει την μεγάλη φάση

Και ο Νίκος Μαχλάς παρακολουθεί το παιχνίδι

Ημίχρονο στο παιχνίδι

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

46΄ Αλλαγές για τον ΟΦΗ. Ο Σακλαμάκης στην θέση του Χατζάκη και ο Αδαμάκης στην θέση του Μπάμπη

46΄ Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ με το σουτ του Μανιδάκη να διώχνει σε κόρνερ ο τερματοφύλακας του Πανιωνίου

56΄Γκολ. Στην δεύτερη του επίσκεψη στα καρέ του ΟΦΗ ο Πανιώνιος κάνει το 0-2

57΄ Γκολ. Με την σέντρα ο Πανιώνιος έκλεψε την μπάλα και πέτυχε και τρίτο τέρμα

65΄Διπλή χαμένη ευκαιρία για τον ΟΦΗ με τους Σκούφο και Σακλαμάκη να μην μπορούν να σκοράρουν καθώς οι αμυντικοί του Πανιωνίου έδιωξαν πάνω στην γραμμή

70΄Σουτ Μανιδακη απεκρουσε ο τερματοφύλακας του Πανιωνίου

71΄ Σουτ Χύσι, η μπάλα πέρασε μόλις αουτ

88΄ Φοβερό γκολ από τον Σακλαμάκη που με πλασαριστό σουτ έξω από την περιοχή μειώνει σε 1-3 για τον ΟΦΗ.