Ξύπνησε αλλά ήταν αργά για τον ΟΦΗ

Ο ΟΦΗ αποκλείστηκε από τον ανώτερο Ρωμανό όμως παίζοντας χωρίς πολλούς βασικούς έδειξε με την απόδοση του ότι έχει μεγάλα περιθώρια βελτίωσης.

Κόντρα στην ομάδα της Ελιάς, το έργο των πιτσιρικάδων του ΟΦΗ ήταν σαφώς πιο δύσκολο σε σχέση με συνομήλικούς αντιπάλους τους. Έτσι, η ήττα με 6-3 μόνο ως φυσιολογικό αποτέλεσμα μπορεί να θεωρηθεί.

Παρ’ όλα αυτά, η εικόνα του ΟΦΗ για 50 λεπτά ήταν αρκετά κακή αφού σε αυτό το διάστημα η ομάδα βρέθηκε να χάνει με 5-0 (!). Οι φωνές του Δημήτρη Βολονάκη ξύπνησαν τους ποδοσφαιριστές του που στην συνέχεια έφτασαν να μειώσουν μέχρι και 5-3 με ένα τέρμα του Μπολάκη και δύο του Σακλαμάκη ενώ ο τελευταίος σκόραρε αλλά το τέρμα του ακυρώθηκε ως οφσάιντ – χάνοντας έτσι την ευκαιρία να μειώσει ακόμα και σε 5-4!

Τελικά, λίγα λεπτά μετά την μείωση του σκορ σε 5-3, ο Ρωμανός έκανε το 6-3 με τον Φιράνι βάζοντας τέλος στην αγωνία.

Η 11αδα του ΟΦΗ: Γιαννόπουλος, Μπολάκης, Τουγλής, Μπαμπουλάκης, Χύσι, Παπαδιός, Μανιδάκης, Χρηστάκης, Μαραθιανός, Βλαχάκης, Σακλαμάκης

Το LIVE του παιχνιδιού

16′ Γκολ για τον Ρωμανό με σκόρερ τον Κώστα Οικονομάκη που έκανε το 1-0

18′ O ίδιος παίκτης “καθαρίζει” την πρόκριση, πολύ γρήγορα κάνοντας το 2-0
30′ – 32′ / Με σκόρερ τους Καστρινάκη, Μάρκου γίνεται το 4-0

45 λεπτά παιχνιδιού στην Ελιά με τον ΟΦΗ να πραγματοποιεί πολύ κακή εμφάνιση

49′ 5-0 για τον Ρωμανό με το δεύτερο προσωπικό γκολ του Θανάση Μάρκου
62′ Γκολ για τον ΟΦΗ που μειώνει σε 5-1 με τον Μπολάκη
73′ Σε 5-2 μειώνει ο ΟΦΗ με γκολ του Σαράντου Σακλαμάκη
83′ Δεύτερο προσωπικό γκολ από τον Σακλαμάκη, 5-3!
85′ Απαντάει ο Ρωμανός, 6-3!