Κ17: Πάθος και ατυχία αλλά έμεινε στο “Χ” με τον Ατρόμητο

Χωρίς νίκη παραμένει ο ΟΦΗ που έμεινε στο 1-1 με τον Ατρόμητο αν και η εμφάνιση του ήταν για να πάρει το πρώτο τρίποντο στο πρωτάθλημα.

Τα παιδιά του Λεωνίδα Τιτομιχελάκη πραγματοποίησαν πολύ καλή εμφάνιση και έδειξαν μεγάλο πάθος ωστόσο στάθηκαν άτυχοι καθώς ο τερματοφύλακας του Ατρομήτου έκανε εντυπωσιακές επεμβάσεις διατηρώντας το τελικό 1-1.

Ο ΟΦΗ στο πρώτο ημίχρονο έχασε δύο μεγάλες ευκαιρίες με τον Λεμονιά και τον Πλευράκη να μην ευστοχούν χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες για να βάλει μπροστά την ομάδα του στο σκορ. Τελικά, ο Ατρόμητος έκανε το 0-1 στο 55ο λεπτό όμως ο ΟΦΗ ισορρόπησε το παιχνίδι και τελικά ισοφάρισε στο 82′ με τον Μανιαδή ενώ στο 93′ άγγιξε την ανατροπή με τον Βαρδάκη να αστοχεί!

ΟΦΗ: Οικονομάκης, Βιτσαράς, Χατζάκης, Παπουτσάκης, Πηρουνάκης, Κοντογιάννης, Πλευράκης, Κασαπάκης, Μεταξάκης, Παπαδάκης, Λεμονιάς.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν ακόμα οι: Μανιαδής, Παπαδόπουλος, Βατσινάς, Βαρδάκης, Κριτσωτάκης