Κ20: Nίκησε ο αέρας και η Καλλονή

Σε ένα κακό ποιοτικά παιχνίδι όπου πρωταγωνιστής ήταν ο δυνατός αέρας η Καλλονή επικράτησε με 1-3 του ΟΦΗ.

Στην αναμέτρηση που διεξήχθη στο γήπεδο τoυ Αλμυρού και πραγματοποιήθηκε με πολύ δυνατό αέρα, ο ΟΦΗ γνώρισε την ήττα. Στο παιχνίδι ουσιαστικά κάθε φάση ήταν και γκολ με την Καλλονή να στέκεται πιο τυχερή και να κερδίζει το παιχνίδι. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε ισόπαλο 0-0 για τις δύο ομάδες με όλα τα τέρματα να μπαίνουν στην επανάληψη.

Η Καλλονή με αυτογκόλ του Χύσι, μία απευθείας εκτέλεση φάουλ και ένα πέναλτι βρέθηκε να προηγείται με 0-3 με τον ΟΦΗ να καταφέρνει να μειώσει στο τελικό 1-3 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ροβύθη, το οποίο κέρδισε ο ίδιος.

Αξίζει να σημειωθεί πως η Καλλονή αγωνίστηκε με τον τρίτο τερματοφύλακα της ΠΑΕ, τον 32χρονο, Λευτέρη Μάππα.