Κ17: Πήρε βαθμό στο Περιστέρι, μπορούσε και τη νίκη

Ισόπαλος 1-1 αναδείχθηκε στο Περιστέρι με τον Ατρόμητο ο ΟΦΗ, με τους “ασπρόμαυρους” να χάνουν σημαντικές ευκαιρίες για να πετύχουν ένα δεύτερο γκολ που θα τους έδινε τη νίκη.

Σε ένα πολύ ποιοτικό παιχνίδι, που πραγματοποιήθηκε στο Περιστέρι, η ομάδα του ΟΦΗ, παρά τις σημαντικές απουσίες, πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση και αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 30′, μετά από ένα λάθος της άμυνας, κατάφερε να ισοφαρίσει με το Βατσινά στο 60″ που μπήκε αλλαγή 5 λεπτά πριν.

Η ομάδα του Λεωνίδα Τιτομιχελάκη, θα μπορούσε να πάρει τους τρεις πόντους της νίκης, αν ο διατητής στο 70′, δεν ακύρωνε κανονικό τέρμα του Μεταξάκη στο 75′. Ο ΟΦΗ κυριάρχησε στο δεύτερο ημίχρονο, χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες με τους Μεταξάκη, Λεμονιά και Βατσινά για να φτάσει σε ένα δεύτερο γκολ και να πάρει τη νίκη.
ΟΦΗ: Παπαδόπουλος, Τσατσάκης, Μαζοκοπάκης, Πηρουνάκης, Παπουτσάκης, Κοντογιάννης, Κασαπάκης, Πλευράκης, Λεμονιάς, Μανιαδής, Μεταξάκης.

Έπαιξαν και οι: Ντελής, Βατσινάς, Τσιγγένης και Παπαδάκη