Κ17: Ήττα στην Μυτιλήνη για τον ΟΦΗ

Την ήττα με 4-2 γνώρισε η ομάδα Κ17 του ΟΦΗ που επιστράτευσε παίκτες από την Κ15 λόγω των πολλών προβλημάτων που αντιμετώπιζε.

Ο ΟΦΗ πήγε στην Μυτιλήνη για το ματς με την Καλλονή έχοντας να αντιμετωπίσει αρκετά προβλήματα τραυματισμών και απουσιών. Παρ’ όλα αυτά, πραγματοποίησε μια πολύ καλή εμφάνιση και αν ήταν πιο τυχερός θα μπορούσε να επιστρέψει στην Κρήτη με ένα θετικό αποτέλεσμα.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο δεύτερο λεπτό μόλις όμως ο Βατσινάς ισοφάρισε σε 1-1 ενώ με τον ίδιο τρόπο – στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου – πήραν ξανά το προβάδισμα. Στο 75′ έγινε το 3-1 ενώ 20 λεπτά νωρίτερα ο Οικονομάκης είχε αποκρούσει πέναλτι.

Στο 80′ έγινε το 4-1 και στο 83′ ο Βαρδάκης μείωσε σε 4-2 ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Μετραξάκης έχασε μεγάλη ευκαιρία για να μειώσει ακόμα περισσότερο και να βάλει τον ΟΦΗ μέσα στο παιχνίδι.

ΟΦΗ: Οικονομάκης, Τσατσάκης, Μαζοκοπάκης, Βιτσαράς (70′ Πηρουνάκης – 83′ λ.τρ. Λιοδάκης),
Κριτσωτάκης, Μανιαδής (78′ Σαριδάκης), Κασαπάκης (50′ Βαρδάκης), Παπαδάκης, Βατσινάς, Πλευράκης, Μεταξάκης.