K20: Ήττα στο 95΄ για τον ΟΦΗ

Την ήττα με 1-0 στο 95΄ γνώρισε από τον Άρη ο ΟΦΗ. Με 10 από το 40΄ οι “ασπρόμαυροι” λόγω αποβολής του Γιαγκιόζη.

Σε ένα δυνατό παιχνίδι που διεξήχθη κάτω από δυνατή βροχή ο ΟΦΗ στάθηκε άτυχος στο τέλος δεχόμενος ένα γκολ στο 5 λεπτό των καθυστερήσεων από τον Ξόμπλια.

Ο ΟΦΗ αγωνιζόταν από το 40΄ με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Γιαγκιόζη. Παρά το αριθμητικό μειονέκτημα ο ΟΦΗ είχε τις ευκαιρίες να πετύχει κάποιο γκολ, με το αποτέλεσμα να είναι ανοιχτό. Οι γηπεδούχοι πίεσαν στο τελευταίο δεκάλεπτο και τελικά έφτασαν στη νίκη στο 95΄

ΟΦΗ: Γιαγκιόζης, Μπολάκης, Μαμουλάκης, Χύσι, Δαμιανάκης, Παπαδιός, Μανιαδάκης,Κοντογιάννης(41΄Κοντογιάννης), Σαχλαμάκης (46΄ Αδαμάκης), Χρηστάκης (75΄ Τουγλής), Μπάμπης

Πηγή-φωτο: allaboutaris.gr