Κ17: Εντυπωσιακός ΟΦΗ, άλωσε την Τρίπολη 1-3!

Εντυπωσιακή εμφάνιση πραγματοποίησε η ομάδα Κ17 του ΟΦΗ που κέρδισε 1-3 μέσα στην Τρίπολη τον Αστέρα με τα πιτσιρίκια του Λεωνίδα Τιτομιχελάκη να κάνουν πράγματα και θαύματα μέσα στον αγωνιστικό χώρο.

Ο ΟΦΗ μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και επέβαλε τον ρυθμό του από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης. Η κυριαρχία του επιβεβαιώθηκε μόλις στο 5ο λεπτό με γκολ του Μεταξάκη που προήλθε μετά από εκπληκτική ατομική ενέργεια και σέντρα του Απόστολου Λεμπιδάκη. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 46′ όμως ο ΟΦΗ ήταν το απόλυτο αφεντικό στο δεύτερο ημίχρονο και δεν απειλήθηκε καθόλου από τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Μεταξάκης με δεύτερο προσωπικό γκολ έκανε το 1-2 στο 80′ και στο 95ο λεπτό ο Τάσος Λεμπιδάκης με καταπληκτική ενέργεια και άψογο πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 1-3!

ΟΦΗ: Οικονομάκης, Βιτσαράς, Τσατσάκης, Παπουτσάκης, Κριτσωτάκης, Κοντογιάννης, Λεμπιδάκης Απ., Πλευράκης, Κασαπάκης, Μανιαδής, Μεταξάκης.

Έπαιξαν και οι: Ντελής, Λεμπιδάκης Αν., Χατζάκης, Παπαδάκης, Βαρδάκης.