K20: Ψύχραιμος ο ΟΦΗ, 3-2 την Ξάνθη

Σε ένα καλό παιχνίδι ο ΟΦΗ αν και ισοφαρίστηκε δύο φορές κατάφερε να αντιδράσει σωστά και τελικά να κερδίσει την Ξάνθη με 3-2.

Ο ΟΦΗ ήταν καλύτερος στο πρώτο μέρος και άνοιξε το σκορ στο 20΄ μετά από ωραίο συνδυασμό και τελικό αποδέκτη τον Μαραθιανό που άνοιξε το σκορ κάνοντας το 1-0. Ένα τέταρτο αργότερα η Ξάνθη ισοφάρισε με τον Πασχαλάκη σε 1-1 που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Η Ξάνθη ισορρόπησε το παιχνίδι στην επανάληψη, ωστόσο η τύχη χρωστούσε κάτι στον  ΟΦΗ από το πρώτο ημίχρονο και στο 54΄ ο Xρηστάκης έκανε το 2-1. Οι φιλοξενούμενοι όμως κατάφεραν να αντιδράσουν ξανά και 2 λεπτά αργότερα έφεραν το παιχνίδι στα ίσα ισοφαρίζοντας σε 2-2 με τον Χατζητερζόγλου.

Ο ΟΦΗ παρά την ισοφάρισε κατάφερε να αντιδράσει σωστά και στο 74΄ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μαραθιανού έκανε το 3-2 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

ΟΦΗ: Γιαννόπουλος, Μπολάκης, Μπάμπης, Λογοθετης, Παπαδιός, Χύζι, Μανιδάκης, Γκαιτάν, Μαραθιανός, Βλαχάκης, Χρηστάκης