K17: Iσόπαλος 1-1 με τον Εργοτέλη

Σε ένα πολύ δυνατό παιχνίδι, με πάθος και ενδιαφέρον μέχρι το τέλος ΟΦΗ και Ερογοτέλης αναδείχτηκαν ισόπαλες με σκορ 1-1.

Και οι δυο ομάδες είχαν αρκετές ευκαιρίες κατά τη διάρκεια του ματς. Ο ΟΦΗ προηγήθηκε στο 65′ με κεφαλιά του Μέτα ενώ ο Εργοτέλης ισοφάρισε δέκα λεπτά αργότερα. Η ομάδα του Λεωνίδα Τιτομιχελάκη έμεινε με 10 παίκτες στο 80′ λόγω αποβολής του Φραγκιαδάκη με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο Εργοτέλης κέρδισε πέναλτυ, αλλά ο τερματοφύλακας του ΟΦΗ Σλίγιεπατς απέκρουσε και στην αμέσως επόμενη φάση, ο Μανιαδής σε αιφνιδιασμό αστόχησε σε μοναδικό τετ-α-τετ, απέναντι στον Σαβουιδάκη χάνοντας μεγάλη ευκαιρία να κερδίσει το ματς.
ΟΦΗ: Σλίγιεπατς, Μέτα, Προνάκης, Φραγκιαδάκης, Νηστικάκης, Μανιαδής, Πρίκας, Καλαιτζάκης, Καμπόσος, Βαρδάκης. Έπαιξαν και οι Σταυριανός, Ντελής, Χαλιαδάκης, Φανιουδάκης.