Άρης – Κόλος Κοβαλίνκα 1-2

Οδυνηρός αποκλεισμός για τον Άρη μέσα στην Θεσσαλονίκη.

Οι «κιτρινόμαυροι» έφτασαν κοντά στο 1-0 στο 36ο λεπτό, όταν ο Ματίγια είδε την μπάλα, μετά το φάουλ που εκτέλεσε, να χτυπά στο οριζόντιο δοκάρι, πριν καταλήξει άουτ.

Στο 47ο λεπτό οι Ουκρανοί πάγωσαν το «Κλεάνθης Βικελίδης», καθώς άνοιξαν το σκορ με τέρμα του Νόβακ.

H αντίδραση της ελληνικής ομάδας ωστόσο ήταν άμεση, καθώς στο 55′ έφτασε στην ισοφάριση με ωραίο σουτ του Μπρούνο Γκάμα.

Πάντως η χαρά του Άρη κράτησε για μόλις επτά λεπτά καθώς οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 2-1, με τον Αντιούχ να εκμεταλλεύεται την ασταθή απόκρουση του Κουέστα σε σουτ του Μπογκντάνοφ, δίνοντας εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του.

Άρης- Κόλος Κοβαλίβκα 1-2

Γκολ: 47′ Νόβακ (Κόλος Κοβαλίβκα),55′ Μπρούνο Γκάμα (Άρης), 62′ Αντιούχ (Κόλος Κοβαλίβκα)

Κίτρινες: Μπογκντάνοφ (Κόλος Κοβαλίβκα), Ζαντόια (Κόλος Κοβαλίβκα), Γκάμα (Άρης), Ροζ (Άρης), Μορόζκο (Κόλος Κοβαλίβκα)