Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ 1-2

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο ο ΠΑΟΚ πέρασε από το Φάληρο επικρατώντας του ΟΣΦΠ με 2-1.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 8ο λεπτό με αυτογκόλ του Σωκράτη Παπασταθόπουλου και τριάντα λεπτά αργότερα ο Ολυμπιακός έφτασε στην ισοφάριση με κεφαλιά του Χάμες Ροντρίγκες. Στο 56ο  λεπτό ο Νάρεϊ με ένα καταπληκτικό σουτ έδωσε το προβάδισμα στον ΠΑΟΚ ενώ έξι λεπτά αργότερα καταλογίστηκε πέναλτι υπέρ του σε σύγκρουση του Μπα με τον Ολιβέιρα. Αρχικά ο Λετονός Τριμάνις καταλόγισε το πέναλτι ωστόσο μετά από παρέμβαση του var και έλεγχο του ίδιου, πήρε πίσω την απόφαση του με αποτέλεσμα να παραμείνει το 2-1 υπέρ του ΠΑΟΚ μέχρι το τέλος του αγώνα.

Ολυμπιακός (Μίτσελ): Τζολάκης – Βρουσάι, Μπα (84′ Ουί Τζο), Παπασταθόπουλος, Ρέαμπτσουκ – Εμβιλά, Ινμπόμ, Αγκιμπού Καμαρά (65′ Μασούρας) – Γκάρι Ροντρίγκες (71′ Ελ Αραμπί), Χάμες Ροντρίγκες (71′ Βαλμπουενά), Μπακαμπού.

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Κοτάρσκι – Λύρατζης, Ίνγκασον, Κουλιεράκης, Τσαούσης (70′ Σάστρε) – Ντάντας, Κούρτιτς – Νάρεϊ, Ντόουγκλας (85′ Σοάρες), Ελ Καντουρί – Ολιβέιρα.