Ολυμπιακός – Παναιτωλικός 3-1

Ο Ολυμπιακός είδε τον Παναιτωλικό να προηγείται στο Φάληρο όμως στην συνέχεια αντέδρασε, προηγήθηκε φτάνοντας στο τελικό 3-1.

Η ομάδα του Γιάννη Πετράκη προηγήθηκε στο 13ο λεπτό με την Χατζηθεοδώριδη ωστόσο τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ολυμπιακός ισοφάρισε με αυτογκόλ του Οικονόμου.

Στο 40ο λεπτό ο Ολυμπιακός πήρε προβάδισμα με γκολ του Κώστα Φορτούνη και στο 70ο λεπτό ο Ελ Κααμπί διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Ολυμπιακός (Ντιέγκο Μαρτίνεθ): Πασχαλάκης, Ροντινέι, Μπιανκόν (74′ Ιμπόρα), Ντόη, Κίνι, Καμαρά, Έσε, Φορτούνης (85′ Καρβάλιο), Μπιέλ (68′ Ποντένσε), Μασούρας (75′ Μπρνιτς), Γιόβετιτς (68′ Ελ Κααμπί).

Παναιτωλικός (Γιάννης Πετράκης): Καπίνο, Οικονόμου, Μπ. Ντουάρτε, Μλάντεν, Τορεχόν, Λιάβας (80′ Μαυρίας), Πέρες (76′ Ντίας), Χατζηθεοδωρίδης (61′ Μπελεβώνης), Χουάνπι, Βοΐλης (46′ Πέδρο), Φρ. Ντουάρτε (76′ Μπαλντασάρα).