Χαμένη ευκαιρία για τον ΟΦΗ στα Χανιά

Ο ΟΦΗ ηττήθηκε στα Χανιά από τον ΑΟΚ με 82-80 και έχασε το παιχνίδι μέσα από τα χέρια του.

Ο ΟΦΗ είχε το προβάδισμα στην μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού και στο 28ο λεπτό προηγήθηκε με 52-46 με τους γηπεδούχους να περνούν μπροστά στο σκορ με 61-55 στο 34′. Στην τελευταία φάση του αγώνα ο Μποχωρίδης έκανε φάουλ με τα Χανιά να ισοφαρίζουν σε 71-71 και να στέλνουν το παιχνίδι στην παράταση όπου οι γηπεδούχοι αποδείχθηκαν πιο ψύχραιμοι φτάνοντας στη νίκη με 82-80.

Τα δεκάλεπτα: 16-23, 34-35, 52-53, 71-71 κ.α., 82-80 παρ.

ΑΟΚ Χανιά (Ανδρέας Κεσαπίδης): Χουχούμης 21 (4/10 τρ.), Αλεξίου, Γοργόνης 11 (1), Ζανιδάκης 4, Ψαρράς 7 (2), Κιγμέτογλου 10 (2), Σανδραμάνης 12 (1), Παναρετάκης 1, Μανάκας 16 (9 ριμπ.)

ΟΦΗ (Βασίλης Ράλλης): Λιανός 7 (0/8 τρίποντα, 9 ριμπ.), Μποχωρίδης 18 (2), Τσερκιτσόγλου 8 (2), Αγαπιάδης 9 (1), Πρωτογεράκης 8, Κριθινάκης, Πάλλης 14, Καψάλης, Πετράκης 15 (2), Μηλαθιανάκης 1.