Λύγισε στην Ελευσίνα μετά από κακό πρώτο ημίχρονο

Την ήττα με 86-72 γνώρισε ο ΟΦΗ από τον Πανελευσινιακό στο παιχνίδι που έγινε το απόγευμα της Κυριακής.

Οι γηπεδούχοι ήταν εξαρχής το φαβορί για τη νίκη και ουσιαστικά “καθάρισαν” το παιχνίδι από το πρώτο δεκάλεπτο όταν και ολοκληρώθηκε με 15 πόντους διαφορά εις βάρος του ΟΦΗ. Η διαφορά ανέβηκε περισσότερο στο δεύτερο με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια και τον Πανελευσινιακό να προηγείται με 52-33. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΟΦΗ βελτίωσε την εικόνα του μαζεύοντας την διαφορά για να έρθει το τελικό 86-72.

Τα 10λεπτα: 32-17, 52-33, 68-54, 86-72

Πανελευσινιακός (Βούλγαρης) : Νίκου, Μπουρίτης, Καρακατσάνης 2, Ντακούλιας 18 (4), Καράμπελας 3 (1), Κρασάκης, Σταμέλος 8 (2), Λεκκάκης, Παπαφλωράτος 15 (2), Ρεκουνιώτης 19, Μακρής 13 (1), Δενδρινός 8 (1).

ΟΦΗ (Ράλλης) : Λιανός 21 (1), Μποχωρίδης 5 (1), Κοτρώτσιος 1, Τσερκιτζόγλου, Πέτρου, Πρωτογεράκης 6, Σταμπουλής 20, Πάλλης 7, Αναστασάκης 5 (1), Θεοδωρίδης 7 (2)