Σπουδαίο διπλό για τον ΟΦΗ με βολές του Μποχωρίδη στο φινάλε!

Χάρη σε δυο βολές του Μποχωρίδη ο ΟΦΗ νίκησε την Κηφισιά εκτός έδρας και πέτυχε μια σημαντική νίκη

Σε μάχη σώμα με σώμα εξελίχθηκε το ματς της 21ης αγωνιστικής με τον ΟΦΗ να κερδίζει με 71-72 την Κηφισιά στο Δ.Βικέλας.

Η κρητική ομάδα δεν ξεκίνησε καλά με την γηπεδούχο Κηφισιά να έχει το προβάδισμα (15-8 στο 5′) και το πρώτο δεκάλεπτο να βρίσκει τον ΟΦΗ στο -5.

Στην επανάληψη ο ΟΦΗ ροκάνισε την διαφορά (23-22 στο 14′), ενώ λίγο αργότερα πέρασε μπροστά (41-44 στο 24′).

Χέρι – χέρι οι δύο ομάδες πήγαιναν μέχρι το τέλος, με τον Μποχωρίδη να βάζει 2/2 βολές από την γραμμή της φιλανθρωπίας και την ομάδα μας να βγάζει την τελευταία άμυνα 9′ δεύτερα πριν το τέλος με την κατοχή της μπάλας να είναι για την Κηφισιά, ο ΟΦΗ πήρε το πολύτιμο ροζ φύλλο!

Tα δεκάλεπτα: 21-16,39-32,56-53,71-72

Κηφισιά (Λαδίκος Σ): Ιωάννου 20(4),Μοσχοβίτης 3(1),Μιχελάκης,Στεργίου, Πετροδημόπουλος 9, Μανούσος 16, Χατζηνικόλας 11(2),Μοίρας, Κατσούρης, Γιακουμής, Καρακώστας 2, Κασιούνης 10.

ΟΦΗ (Ράλλης – Καρλάφτης): Λιανός 5, Μποχωρίδης 22(2), Λάππας 18(3), Τσερκιτζόγλου 3(1), Πρωτογεράκης 16, Σταμπουλής 3, Πάλλης, Αναστασάκης, Θεοδωρίδης 2, Μπουμπαρης 3.