Πάτησε γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο και πέταξε ο ΟΦΗ για το 6Χ6!

Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο όπου οι δύο ομάδες πήγαιναν πόντο – πόντο, ο ΟΦΗ στο δεύτερο ήταν καταπληκτικός και συνέτριψε την Κηφισιά με 85-66 για την έκτη συνεχόμενη νίκη.

Ασταμάτητος συνεχίζει ο ΟΦΗ στο πρωτάθλημα που κόντρα στην Κηφισιά πέτυχε την έκτη συνεχόμενη νίκη αποδεικνύοντας για ακόμα μια φορά την καταπληκτική κατάσταση στην οποία βρίσκεται η ομάδα του Βασίλη Ράλλη.

Στο πρώτο ημίχρονο η Κηφισιά έβαλε δύσκολα στον ΟΦΗ με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με διαφορά ενός πόντου (38-37). Ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο ο ΟΦΗ βελτίωσε την άμυνα του, έκλεισε κάθε διάδρομο προς το καλάθι του ενώ είναι χαρακτηριστικό το γεγονός ότι παρότι έκλεισε η τρίτη περίοδος με τους γηπεδούχους στο +7 (62-55), στην τελευταία περίοδο δέχτηκε μόλις 11 πόντους για να έρθει η νίκη με 19 πόντους.

Tα 10λεπτα: 17-14, 38-37, 62-55, 85-66