Πάτησε γκάζι ο ΟΦΗ στην τέταρτη περίοδο και διέλυσε την Αναγέννηση Αρκαλοχωρίου!

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι για σχεδόν 25 λεπτά ωστόσο όταν ο ΟΦΗ βρήκε τα σουτ και έσφιξε την άμυνα του δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα συντρίβοντας τους νεοφώτιστους με 77-62.

Ο ΟΦΗ ξεκίνησε ιδανικά το παιχνίδι και έκλεισε την πρώτη περίοδο προηγούμενος με 10 πόντους (24-14) ωστόσο οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και πήγαν στα αποδυτήρια με διαφορά μόλις δύο πόντων (38-36).

Στην τρίτη περίοδο ο ΟΦΗ κατάφερε να πάρει προβάδισμα 11 πόντων ωστόσο οι παίκτες της Αναγέννησης αντέδρασαν και κατάφεραν να μειώσουν στους έξι πόντους (56-50) με το σκορ να κλείνει στο +10 για τους παίκτες του Βασίλη Ράλλη.

Ο ΟΦΗ πάτησε το γκάζι στην τέταρτη και τελευταία περίοδο μετατρέποντας σε τυπική διαδικασία το παιχνίδι ανεβάζοντας συνεχώς την διαφορά που έφτασε ακόμα και στους 18 πόντους (77-59) για να ολοκληρωθεί το παιχνίδι υπέρ των γηπεδούχων με 77-62.

Τα 10λεπτα: 24-14, 38-36, 60-50, 77-62.