Απίστευτη κατάρρευση στην τρίτη περίοδο και συντριβή για τον ΟΦΗ από το Αρκαλοχώρι!

Ο ΟΦΗ έπεσε σε ένα απίστευτο black out και ενώ είχε το πρόβαδισμα γνώρισε βαριά ήττα από την Αναγέννηση Αρκαλοχωρίου με 80-64.

Mε μια πολύ κακή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο και κυρίως στα τελευταία λεπτά του τρίτου δεκαλέπτου ο ΟΦΗ γνώρισε βαριά ήττα από τους νεοφώτιστους με αποτέλεσμα να κριθεί την τελευταία αγωνιστική η είσοδος του στην εξάδα και τα play offs.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι για περίπου 27 λεπτά όταν και βρέθηκε να προηγήεται με 41-42 ωστόσο ένα απίστευτο black out που γνώρισαν οι παίκτες του Βασίλη Ράλλη επέτρεψαν στους γηπεδούχους να ξεφύγουν στο σκορ με 63-47 και κάπου εκεί να τελειώσει το παιχνίδι.

Η τελευταία περίοδος ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα με τους γηπεδούχους να διατηρούν με πολύ μεγάλη ευκολία διψήφια διαφορά πόντων και να φτάνουν στη νίκη που τους διατήρησε στην κατηγορία.

Τα 10λεπτα: 19-23, 37-30, 63-47, 80-64