Αυτοκτόνησε ο ΟΦΗ με απίστευτο μπλακ – άουτ στην 4η περίοδο γνώρισε την ήττα με 76-73!

Ο ΟΦΗ κρατούσε μια σημαντική διαφορά μέχρι το 30′ όμως ένα απίστευτο μπλάκ – άουτ του στέρησε τη νίκη που θα τον έφερνε πάνω από την ζώνη του υποβιβασμού!

Ο ΟΦΗ κρατούσε τη νίκη στα χέρια του και για 30 ολόκληρα λεπτά είχε το προβάδισμα στο σκορ έχοντας ως καλύτερους παίκτες τους Κιτσούλη και Ντοϊτσίνοφ. Ωστόσο ένα απίστευτο μπλακ άουτ στην επίθεση – κατά την διάρκεια της τελευταίας περιόδου – έφερε την ήττα που τον διατηρεί ακριβώς κάτω από την ζώνη του υποβιβασμού.

Με την έναρξη της τέταρτης περιόδου, ο ΟΦΗ προηγήθηκε με 8 πόντους (54-62) ωστόσο στην συνέχεια οι παίκτες του Φώτη Τακιανού σαν… να μην μπήκαν ποτέ στο παρκέ με αποτέλεσμα η Αγία Παρασκευή να κάνει ένα σερί 14-0 παίρνοντας το προβάδισμα με 68-62! Ο ΟΦΗ παρέμεινε μέσα στο παιχνίδι χάρις στις εύστοχες βολές του Πετράκη.

Στα τελευταία δευτερόλεπτα, ο ΟΦΗ μείωσε στους 3 πόντους (76-73) ωστόσο ο Μπαλάφας αστόχησε στην τελευταία επίθεση με αποτέλεσμα να έρθει η ήττα που είναι και μαχαιριά για την ομάδα!