Για αρχή… “6αρες” από τα κορίτσια του ΟΦΗ στη Νεάπολη!

Εντυπωσιακές οι γυναίκες του ΟΦΗ, φιλοδώρησαν με έξι γκολ τη Νεάπολη στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Γ Εθνικής πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση.

Δείχνοντας τις προθέσεις τους από την πρώτη αγωνιστική, οι παίκτριες του ΟΦΗ κέρδισαν 0-6 περνώντας σαν σίφουνες από την κωμόπολη του Λασιθίου. Τα κορίτσια του Ζαφείρη Λατσούδη ήταν εντυπωσιακά από το ξεκίνημα του παιχνιδιού με αποτέλεσμα να έχουν καθαρίσει το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο όταν και προηγήθηκαν 0-4! Η Λιάπη άνοιξε το σκορ στο 17′ για να διπλασιάσει τα τέρματα του ΟΦΗ η Σταματάκη ενώ η Μαυράκη έκανε το 0-3 στο 29′ με την Λάκο να διαμορφώνει το 0-4 που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου. Ο ΟΦΗ κατέβασε στροφές στο δεύτερο ημίχρονο με την Λιάπη να κάνει το 0-5 με το δεύτερο προσωπικό τέρμα στο 50′ ενώ η Καλή διαμόρφωσε το τελικό 0-6.