Έγραψε ιστορία ο ΟΦΗ!

Με πανηγυρικό τρόπο ο ΟΦΗ επικύρωσε την άνοδο του κερδίζοντας την Αγία Παρασκευή με 2-0 και τη νέα χρόνια θα αγωνίζεται στα μεγάλα σαλόνια του γυναικείου ποδοσφαίρου.

Ούτως ή άλλως ήταν δεδομένη η άνοδος αφού έπρεπε να έρθουν τα πάνω – κάτω για να χαθεί με τις αθλήτριες του Ζαφείρη Λατσούδη να πανηγυρίζουν μαζί με 400 φιλάθλους του ΟΦΗ που βρέθηκαν στο Γεντί Κουλέ δίνοντας ένα ιδιαίτερο χρώματα στην σημερινή επιτυχία.

Όσον αφορά το αγωνιστικό σκέλος του παιχνιδιού, ο ΟΦΗ σκόραρε στις αρχές κάθε ημιχρόνου με τις Συμεωνίδη, Κοκοτσάκη φτάνοντας στην έβδομη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια.
Πατήστε F5 για την ανανέωση του ρεπορτάζ

ΟΦΗ: Αποστολακη, Αγγελάκη, Σηφάκη, Γιαννούτσου, Συνεωνίδη, Κουνάλη, Τριβιζάκη, Χριστάκη, Κουκοτσάκη, Κυδωνάκη, Κέκερη.

* Στο Γεντί Κουλέ βρίσκονται και οι Βαλλιάνος, Μπόατενγκ, Αντουκόρ που έχουν έρθει για να δουν τα κορίτσια του ΟΦΗ

Αρκετός κόσμος έχει βρεθεί στο γήπεδο παρά το γεγονός ότι το παιχνίδι είναι αρκετά νωρίς.

Σέντρα στο Γεντί Κουλέ

Υπενθυμίζουμε ότι ο ΟΦΗ με νίκη ή ισοπαλία κατακτά τον τίτλο και την άνοδο για την Ά Εθνική

Πρώτο δεκάλεπτο στο παιχνίδι, χωρίς φάσεις μέχρι στιγμής με αρκετές δυνατές μονομαχίες.

Γκοοοοοολ! Η Τριβιζάκη εκτέλεσε το κόρνερ και η Συμεωνιδη με κεφάλια ανοίγει το σκορ στο 13ο λεπτό!

Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ να κάνει το 2-0. Η Κοκοτσάκη εκτέλεσε το κόρνερ, η Κέλερη πήρε την κεφάλια με την μπαλα να φεύγει μόλις αουτ!

Να πούμε ότι στο γήπεδο βρίσκεται ο Νίκος Παπαδόπουλος και παρακολουθεί το παιχνίδι μαζί με τον συνεργάτη του Μηνά Πίτσο.

Τέλος ημιχρόνου: ΟΦΗ – Αγία Παρασκευή 1-0

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

Παρά πολύς κόσμος έχει έρθει στο γήπεδο με περισσότερους από 300 φιλάθλους να έχουν έρθει στο γήπεδο.

Γκοοοοολ! Η Χριστάκη έδωσε την ασίστ για την Κοκοτσάκη που σε κενή εστία έκανε το 2-0 για τον ΟΦΗ!

Πολύ ωραία ατμόσφαιρα από τον κόσμο του ΟΦΗ που έχει έρθει για να πανηγυρίσει την πρώτη φετινή άνοδο για τμήμα του συλλόγου!

Σουτ Παρμαξή, μπλόκαρε την μπαλα η Αποστολάκη

Διαδικαστικού χαρακτήρα η υπόλοιπη διάρκεια του αγώνα με τον ΟΦΗ να πανηγυρίζει την ιστορική άνοδο στην Ά Εθνική.