Ξεκίνημα με το αριστερό για τον ΟΦΗ – Ήττα στο Γάζι από την ΡΕΑ

Οι Ρεθυμνιώτισσες εκμεταλλεύτηκαν δύο λάθη του ΟΦΗ και με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο έφυγαν με το τρίποντο και τη νίκη με 2-1.

Η ΡΕΑ ήταν η νικήτρια του Κρητικού ντέρμπι της Α’ Εθνικής Γυναικών στο παιχνίδι που έγινε στο Γάζι με αντίπαλο τον ΟΦΗ. Οι αθλήτριες του Σταμάτη Μαματζάκη δεν μπήκαν καλά στο παιχνίδι με τις φιλοξενούμενες να είναι ανώτερες κατά την διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου και τελικά να παίρνουν το προβάδισμα με γκολ της Μπετανκούρ μετά την λάθος εκτίμηση της Τριβυζάκη. Ο ΟΦΗ μπήκε καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφερε να ισοφαρίσει, μετά την συνεχόμενη πίεση του όταν η Κουκουλάκη έβγαλε την σέντρα για την Ριμπάνσκα που με ωραία ψιλοκρεμαστή κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1.

Ο ΟΦΗ είχε την κατοχή της μπάλας κατά την διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου και δεν απειλούνταν από την ΡΕΑ όταν στο 82ο λεπτό η Κούτρη εκμεταλλεύτηκε μεγάλο λάθος στην περιοχή της Ζαχαρίου και με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 1-2.

ΔΕΙΤΕ ΤΟ LIVE του Gentikoule

ΟΦΗ: Ζαχαρίου, Παπακωνσταντή, Κατιρτσίδου, Πεΐου, Τριβυζάκη, Τοπάλ, Κυδωνάκη, Καραλουκά, Ποστόλ, Χαμαλίδου, Ριμπάνσκα

ΡΕΑ: Κοτσάκι, Σμιλίκοβιτς, Κιαχίδου, Βορριά, Δαφέρμου, Μπετανκούρ, Μαρκούτσα, Κούντου, Κούτρη, Εράζο, Χατζηγιαννίδου

Σέντρα στο παιχνίδι

11′ Σουτ Μαρκουτσά, η μπάλα φεύγει άουτ – πρώτη φάση στο παιχνίδι για την ΡΕΑ

19′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ με το τετ α τετ της Ποστόλ να αποκρούει η Κοτσάκι

30 λεπτά αγώνα στο Γάζι: ΟΦΗ – ΡΕΑ 0-0

32′ Γκολ για την ΡΕΑ με το πλασέ της Μπετανκούρ που ανοίγει το σκορ και προηγείται 0-1

Τέλος ημιχρόνου: ΟΦΗ – ΡΕΑ 0-1

Δύο αλλαγές για τον ΟΦΗ

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

Δυνατές μονομαχίες στο ξεκίνημα του αγώνα, δίχως ευκαιρίες μπροστά από τις δύο εστίες

59′ Γκοοοοοοοοολ! 1-1 για τον ΟΦΗ! Η Κουκουλάκη έβγαλε την σέντρα, η Ριμπάνσκα με δυνατή κεφαλιά ισοφαρίζει την ΡΕΑ σε 1-1!

Ο ΟΦΗ έχει μπει καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο, πιέζει την ΡΕΑ ψάχνοντας το δεύτερο γκολ και την πλήρη ανατροπή στο παιχνίδι

74 λεπτά στο Γάζι: ΟΦΗ – ΡΕΑ 1-1

79′ Σουτ Αεράκη, η μπάλα έφυγε άουτ

82′ Γκολ για την ΡΕΑ με την Κούτρη!