ΟΦΑΡΑ στην Καρδίτσα και ντόρτια!

Με Εξαιρετική εμφάνιση και τρομερό ποδόσφαιρο πέρασε νικηφόρα από την Καρδίτσα κερδίζοντας τις Ελπίδες με 4-0.

Με σπασμένα φρένα συνεχίζει η γυναικεία ομάδα του ΟΦΗ που έκανε το απόλυτο έπειτα από τρεις αγωνίστηκες πετυχαίνοντας τη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια.

Τα κορίτσια του Κώστα Παντζαρίδη δεν αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα απέναντι στις Θεσσαλές και με δυο γκολ σε κάθε ημίχρονο έφτασε στη νίκη.

Το σκορ άνοιξε για τον ΟΦΗ στο 4’ η Ριμπάνσκα ενώ στο 12’ η Μουστάκ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας της. Στο 55ο λεπτό η Ριμπάνσκα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3 και το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 90’ με αυτογκολ.

Η σύνθεση του ΟΦΗ: Γκάρντνερ, Πατερνά, Γουνάκη, Παπακωνσταντή, Κυδωνάκης, Πέιου, Κουκουλάκη, Καλαμπέροβα, Μουστάκ, Ραπάνη, Ριμπάνσκα.

Έπαιξαν και οι Δρακογιαννάκη, Σηφάκη, Αεράκη, Ζέρβα.