ΛΥΤΡΩΤΡΙΑ Η ΚΑΛΑΜΠΕΡΟΒΑ ΣΤΟ 90′ – ΠΗΡΕ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΕΚ Ο ΟΦΗ!

Με γκολ της Καλαμπέροβα στο 90ο λεπτό ο ΟΦΗ κέρδισε 1-0 την ΑΕΚ και πέταξε στην δεύτερη θέση και το -9 από τον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ.

Με πάθος και ψυχή διεκδικώντας τη νίκη μέχρι και το τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης, ο ΟΦΗ κέρδισε 1-0 την ΑΕΚ στο σημερινό εξ’ αναβολής παιχνίδι και πλέον είναι μόνος δεύτερος στην βαθμολογία της Women’s League ενώ βρίσκεται εννέα βαθμούς πίσω από τον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ όπου θα τον αντιμετωπίσει σε επίσης αναμέτρηση που είχε αναβληθεί.

Το παιχνίδι ήταν σκληρό, είχε όλα τα χαρακτηριστικά του ντέρμπι με τον ΟΦΗ να χάνει μεγάλη διπλή ευκαιρία στο 55ο λεπτό όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ, η Πατερνά έκανε το πρώτο σουτ, στην συνέχεια πήρε το ριμπάουντ η Κυδωνάκη με την μπάλα να φεύγει άουτ και ενώ πλάσαρε από πλεονεκτική θέση. Η ΑΕΚ είχε μια καλή ευκαιρία στο 60′ όταν η Γκάρτνερ απέκρουσε εντυπωσιακά το σουτ της Τριβυζάκη.

Πλέον ο ΟΦΗ είναι στην 2η θέση με 42 βαθμούς, ακολουθεί ο Παναθηναϊκός με 41.