Σημαντική επιτυχία για αθλητή του ΟΦΗ στον Μαραθώνιο

Εξαιρετική επιτυχία στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Μαραθωνίου Δρόμου, σημείωσε ο 41 ετών ερασιτέχνης αθλητής του Ο.Φ.Η, Παπαδάκης Σταμάτης, εκπαιδευτικός Πληροφορικής, διδάκτορας του Πανεπιστήμιου Κρήτης και Διευθυντής του Γενικού Λυκείου Κρουσώνα.

Ο κ. Παπαδάκης Σταμάτης κατέλαβε την 12η θέση σε σύνολο 11.680 τερματισάντων αθλητών, την 10η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα και την 2η Πανελλήνια θέση στην ηλικιακή κατηγορία μεγαλύτερη των 40 ετών. Ο κ. Παπαδάκης κατέλαβε και την πρώτη θέση μεταξύ των Κρητικών αθλητών που συμμετείχαν στον Μαραθώνιο δρόμο.

Ο χρόνος που σημείωσε ο κ. Παπαδάκης Σταμάτης στον αγώνα των 42.195 μέτρων ήταν 2 ώρες 40 λεπτά και 50 δευτερόλεπτα.

Η διοίκηση του τμήματος στίβου του ΟΦ.Η. με ανακοίνωση της συγχαίρει τον αθλητή για την επιτυχία του και του εύχεται ανάλογες διακρίσεις στο μέλλον.