Θρίαμβος για τον ΟΦΗ στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα της Κ20

Σε θρίαμβο εξελίχθηκε η παρουσία του ΟΦΗ στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κ20 που έγινε στα Γιάννινα.

Μετά τον 400αρη του ΟΦΗ Αλέξη Τζατζαράκη, ο οποίος κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο και αναδείχθηκε πρωταθλητής Ελλάδος (49.37), ήρθε η σειρά απο τις σκυτάλες του ΟΦΗ, να …σαρώσουν στο πρωτάθλημα και να κρατήσουν ψηλά το όνομα του ΟΦΗ, στον κλασσικό αθλητισμό!

Ενα ακόμη χρυσό μετάλλιο ήρθε απο την σκυταλοδρομία 4Χ400 ανδρών  (Τζατζαράκης, Χριστοφοράκης, Σαατσάκης, Σχοιναράκης) με χρόνο 3.22.90.

Ενά ακόμη χρυσό μετάλλιο απο τον Λευτέρη Πιτσιδόπουλο στο ακόντιο, με ρίψη στα 62 μέτρα. Ενώ ο ΟΦΗ, εκτός απο τα τρία χρυσά, κατέκτησε και δυο χάλκινα μετάλλια.

Το ένα απο την σκυταλοδρομία 4Χ100 στα κορίτσια (Ρεθυμιωτάκη Σοφία, Παπαδάκη Ειρήνη, Καλογιαννάκη Μεριλένα, Ντούμη-Βασιλείου Μαριάννα) με χρόνο 49.78. Άλλο απο την σκυταλοδρομία 4Χ100 στα αγόρια (Σχοιναράκης, Χριστοφοράκης, Σαατσάκης, Ζαμπάρας).

Σημαντική και η 4η θέση στα 400 μ εμπόδια απο την αθλήτρια του ΟΦΗ Σοφία Ρεθυμνιωτάκη!
Συγχαρητήρια σε όλους για αυτήν την σπουδαία εμφάνιση, που έδειξε ότι ο ΟΦΗ παραμένει στην ελίτ του κλασσικού αθλητισμού σε Πανελλήνιο επίπεδο! #ofierasitechnis #ofistivos