Το κακό σημάδι με την ΑΕΚ πέρυσι και φέτος με ΠΑΟΚ, ΠΑΟ

Τι συνδέει το ματς του ΟΑΚΑ με τα δύο φετινά και πως πρέπει να αποφευχθεί την Κυριακή.

Στο παιχνίδι του περσινού πρωταθλήματος, σε αυτό που έγινε κατά την διάρκεια της κανονικής διάρκειας της περιόδου, ο ΟΦΗ δεν είχε μπει στο γήπεδο στα πρώτα 15 – 20 λεπτά με αποτέλεσμα το σκορ να είναι στο 3-0 από το 30′ και η σεμνή τελετή να λάβει τέλος από πολύ νωρίς. Φέτος απέναντι σε ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκό, ο ΟΦΗ μπήκε ξανά πολύ νωθρά στο γήπεδο. Στην Τούμπα το πλήρωσε, στο Ηράκλειο όχι. Στο παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ ο ΟΦΗ δέχτηκε γκολ στο πρώτο δεκάλεπτο κιόλας ενώ σε εκείνο με τον Παναθηναϊκό είδε τους φιλοξενούμενους να είναι κυρίαρχοι στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης.

Την Κυριακή πρέπει να αποφευχθεί πάση θυσία γιατί αν επαναληφθεί το μουδιασμένο ξεκίνημα του ΟΦΗ, ένα φαινόμενο που το παρατηρήσαμε στα προηγούμενα παιχνίδια, τότε δεν έχει καμία τύχη κόντρα στην ΑΕΚ. Η συγκέντρωση που χρειάζεται να δείξει στην εκκίνηση του αγώνα είναι και το σημείο κλειδί ειδάλλως μπορεί να μην το πλήρωσε με τον Παναθηναϊκό, αλλά η ΑΕΚ δεν θα συγχωρέσει ένα ανάλογο μουδιασμένο ξεκίνημα.