Video | Ασταμάτητος στο MLS ο Γιακουμάκης: Σκόραρε για τρίτο συνεχόμενο ματς!

Ο πρώην επιθετικός τπυ ΟΦΗ έχει πάρει το… όπλο του στο MLS, σκοράροντας για τρίτο διαδοχικό ματς με την φανέλα της Ατλάντα Γιουνάιτεντ.

Ο Κρητικός φορ δεν σταματά να βρίσκει τα αντίπαλα δίχτυα, με τη μία εντυπωσιακή εμφάνιση να διαδέχεται την άλλη.

Ο Γιακουμάκης πήρε ξανά φανέλα βασικού στην αναμέτρηση κόντρα στη Νιου Γιορκ Σίτι και παρά το αριθμητικό μειονέκτημα της ομάδας του, μετά την αποβολή του Ιμπάρα στο 62′, έβαλε μπροστά στο σκορ την Ατλάντα Γιουνάιτεντ.

Συγκεκριμένα, στο 70ο λεπτό μετά από σέντρα του Αλμάδα από τα αριστερά, ο νεαρός επιθετικός έπιασε την κεφαλιά από την μικρή περιοχή και έγραψε το 0-1 για την Ατλάντα. Βέβαια, δύο λεπτά αργότερα, η ομάδα του δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης από τον Γκαμπριέλ Περέιρα.