Videos | Νίκησε τον… Γιακουμάκη με δύο γκολ ο Μέσι

Eπιμέλεια:Πάνος Κατσαρός

Η Ίντερ Μαϊάμι του Λιονέλ Μέσι επικράτησε με το ευρύ 4-0 της Ατλάντα Γιουνάιτεντ του Γιώργου Γιακουμάκη.

Με νικητή τον Αργεντινό ολοκληρώθηκε η… μάχη του Μέσι με τον Γιακουμάκη και της Ίντερ Μαϊάμι με την Ατλάντα Γιουνάιτεντ. Πιο συγκεκριμένα, ο Μέσι σκόραρε δύο γκολ σε 22 λεπτά στην πρώτη του εμφάνιση ως βασικός με τη νέα του ομάδα, βοηθώντας τη να φτάσει στη νίκη με 4-0.

Ο Αργεντινός σταρ άνοιξε το σκορ κόντρα στην Ατλάντα Γιουνάιτεντ στο 9ο λεπτό, μετά από ωραία συνεργασία  με τον Μπουσκέτς.

Ο σούπερ σταρ της ομάδας του Ντέιβιντ Μπέκαμ «χτύπησε» ξανά στο 22ο λεπτό, αφού ο Τέιλορ έκανε το γύρισμα από τα αριστερά, ο Μέσι με την γνωστή του κίνηση βρέθηκε στο ύψος της μικρής περιοχής και με υπέροχο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα «γράφοντας» το 2-0.

Το παιχνίδι ολοκληρώθηκε 4-0, με τον Γιώργο Γιακουμάκη να αγωνίζεται για 65 λεπτά.