Νίκη συμπερασμάτων για το Νιόπλια

Ο ΟΦΗ κέρδισε 2-1 τον ΠΟΑ σε φιλικό που έγινε στο ΒΑΚ με το Νίκο Νιόπλια να βγάζει χρήσιμα συμπεράσματα.

Ο τεχνικός του ΟΦΗ χρησιμοποίησε τους παίκτες που δεν έπαιξαν πολύ η καθόλου στο παιχνίδι με τον Ηλυσιακό και για ένα 30λεπτο η ομάδα είχε εξαιρετική παρουσία με τους Μπουρσέλη, Φουκαράκη να πραγματοποιούν πολύ καλή εμφάνιση.

Το 1-0 έκανε ο Σακλαμάκης μια ημέρα μετά το ντεμπούτο του στο πρωτάθλημα και στην συνέχεια ο Μαρτσάκης διπλασίασε τα τέρματα του ΟΦΗ. Με την σέντρα οι δεύτερου ημιχρόνου ο ΠΟΑ μείωσε με αυτογκόλ του Φαζού. Στην συνέχεια του παιχνιδιού ο Νίκος Νιόπλιας έδωσε χρόνο συμμετοχής και σε παιδιά του ΟΦΗ ’94 που πήραν το βάπτισμα του πυρός με την μεγάλη ομάδα.

Δείτε το LIVE του αγώνα

17.01 / Σέντρα του αγώνα

2′ Πρώτη ευκαιρία για τον ΟΦΗ με τον Χατζημηνά να διώχνει το πλασέ του Μπουρσέλη

11′ Γκολ για τον ΟΦΗ. Ο Μπουρσέλης έκανε το σουτ με τον Χατζημηνά να αποκρούει όμως ο Σακλαμάκης πήρε το ριμπάουντ και έκανε το 1-0

17′ Δυνατό σουτ του Μπουρσέλη εκτός περιοχής με την μπαλα να φεύγει αουτ

22′ Ευκαιρία για τον ΠΟΑ. Ο Ρουμπάκης εκτέλεσε το φάουλ με τον Κασμερίδη να κάνει εξαιρετική επέμβαση στην κεφάλια του Γιακουμάκη

Πρώτο 30λεπτο στο παιχνίδι με τους Μπουρσέλη Μπουρσέλη, Φουκαράκης να έχουν πολύ καλή παρουσία στον άξονα.

Ο ΠΟΑ εχει ισορροπήσει το παιχνίδι στο τελευταίο 10λεπτο και είχε μια καλή ευκαιρία με το σουτ του Τριανταφύλλου να φεύγει μόλις αουτ

41′ 2-0 από τον ΟΦΗ με σκόρερ τον Μαρτσάκης μετά από συνδυασμο των Φουκαράκη, Μπουρσέλη

Τέλος ημιχρόνου

17:58 / Σέντρα στο δεύτερο μέρος

48′ αυτογκόλ για τον ΟΦΗ. Ο Ρουμπάκης εκτέλεσε το κόρνερ και ο Φαζός έκανε το 2-1 για τον ΠΟΑ

54′ Νεα ευκαιρία για τον ΟΦΗ με τον Χατζημηνά να διώχνει το σουτ του Μαρτσάκη

62′ Νοικοκυρακης, Μανιαδής, Λαμπριανίδης, Κουτεντάκης πέρασαν στο παιχνίδι. Όλοι ειναι παίκτες του ΟΦΗ ’94

Νιόπλιας και Κρασανακης έχουν ανακατέψει την τράπουλα με τον ρυθμό του αγώνα να εχει πέσει.

88′ Ωραία πάσα του Πατηνιώτη, σουτ Κουτεντάκη η μπαλα έφυγε αουτ

Η 11αδα του ΟΦΗ: Κασμερίδης, Μπολάκης, Πατηνιώτης, Φουκαράκης, Φαζός, Μπουρσέλης, Γκούμας, Σακλαμάκης, Φαμπινιο, Μαρτσάκης, Τουγλής.

ΠΟΑ: Χατζημηνάς, Καρβελας, Πετράκης, Γιακουμάκης, Βρεττός Κ., Πετράς, Χαρζηανδρέου, Κοντογιάννης, Ρουμπάκης, Φραγκιαδάκης, Τριανταφύλλου