Μανιάδης και Χίσι ξεχώρισαν στην φιλική νίκη του ΟΦΗ

Με σκόρερ το νεαρό Μανιαδή ο ΟΦΗ κέρδισε 1-0 τον Ερμή Ζωνιανών σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στο ΒΑΚ.

Ο Νίκος Νιοπλιας χρησιμοποίησε παίκτες που δεν πήραν μεγάλο χρόνο συμμετοχής στο παιχνίδι με την Καλλονή. Από αυτούς που αγωνίστηκαν ξεχώρισε ο Κέβι Χίσι με το νεαρό αμυντικό μέσο να στέλνει μηνύματα με την εμφάνιση του.
Πολύ καλός στο πρώτο ημίχρονο ήταν και ο Ροβίθης που ειχε τρεις καλές ευκαιρίες για γκολ δείχνοντας ότι ειναι πανέτοιμος πλέον.

Το γκολ που έκρινε το παιχνίδι το πέτυχε ο Στέλιος Μανιαδής με πλασέ μετά από ωραία ατομική ενέργεια του Όγκμποε.
Πατήστε F5 για να ανανεώνεται το ρεπορτάζ

Η 11αδα του ΟΦΗ: Κασμερίδης, Μπολάκης, Κομεσίδης, Φαζός, Κοιλιάρας, Μασάδο, Κιάσσος, Χύσι, Βρεττός, Ροβίθης, Μπουρσέλης.

Ερμής Ζωνιανών: Ανδρεαδάκης, Χατζηβασίλης, Λογοθέτης, Γεωργούλης, Προβιδάκης, Γιακουμάκης, Λαδιανός, Γεμιστός, Μέμος, Σκουτέλης, Χριστοδούλου

7′ Πρώτη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Βρεττός έβγαλε την σέντρα, ο Ροβίθης έκανε την προβολή με την μπαλα να φεύγει αουτ

15′ Νέα ευκαιρία με τον Ροβίθη. Έκλεψε την μπαλα μπήκε στην περιοχή του Ερμη όμως το πλασέ που έκανε έφυγε αουτ.

21′ Πάσα Κιάσσου, σουτ Βρεττού μπλόκαρε ο Ανδρεαδάκης

4-2-3-1 από το Νιόπλια: Κασμερίδης τερματοφυλακας, δεξί μπακ παίζει ο Μπολάκης, αριστερό ο Κοιλιάρας με τους Φαζο και Κομεσιδη στόπερ. Στον άξονα παίζουν οι Μασάδο, Χίσι με τον Μπουρσέλη να εχει ελεύθερο ρόλο και τους Κιάσσο, Ροβίθη στα άκρα ενώ ο Βρεττός παίζει στην κορυφή της επίθεσης.

29′ Ωραίο σουτ του Μπουρσέλη έξω από την περιοχή του Ερμή, ο Ανδρεαδάκης έδιωξε σε κόρνερ.

32′ Σέντρα Κοιλιάρα, κεφάλια Βρεττού η μπαλα έφυγε μόλις αουτ

43′ Σουτ Μασάδο η μπαλα έφυγε μόλις αουτ.

47′ Γκολ για τον ΟΦΗ. Ο Όγκμποε έκανε το γύρισμα για τον Μανιαδη που με πλασέ ανοίγει το σκορ

Αλλαγές από το Νίκο Νιόπλια που πέρασε στο παιχνίδι τους Όγκμποε, Παπαδάκη, Μανιαδή.

Πολύ καλή ευκαιρία του Μεμού για τον Ερμή. Έκανε το σουτ με τον Παπαδάκη να κάνει εντυπωσιακή επέμβαση και να κρατάει το 1-0.

Εξαιρετικές εντυπώσεις εχει αφήσει με την σημερινή του εικόνα ο Κέβι Χίσι.

Στα τελευταία λεπτά το παιχνίδι με το σκορ να παραμένει 1-0 υπέρ του ΟΦΗ με το γκολ του Μανιαδή.

Τέλος παιχνιδιού: ΟΦΗ – Ερμής 1-0