Αγγαρεία!

Οι παίκτες του ΟΦΗ είδαν το φιλικό με τον Εργοτέλη σαν αγγαρεία και γνώρισαν βαριά ήττα με 2-5.

Για δεύτερο συνεχόμενο φιλικό παιχνίδι, μετά από αυτό τον Ερμή Ζωνιανών, οι ποδοσφαιριστές του ΟΦΗ αντιμετώπισαν και το σημερινό κόντρα στον Εργοτέλη ως αγγαρεία με αποτέλεσμα να γνωρίσουν βαριά και ασήκωτη ήττα από τους “κιτρινόμαυρους”. Ο ΟΦΗ προηγήθηκε πολύ νωρίς με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χαντί όμως η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη. Ο Εργοτέλης ήταν καλύτερος στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και έφτασαν δίκαια στην τελική νίκη. Μετά το 1-1 του πρώτου ημιχρόνου, ο ΟΦΗ του δευτέρου 45λεπτου δεν αντιμετώπισε σοβαρά το φιλικό παρουσιάζοντας αρκετοί ποδοσφαιριστές μια σχετική αδιαφορία με αποτέλεσμα να έρθει το τελικό 2-5.

Πατήστε F5 για την ανανέωση του ρεπορτάζ

ΟΦΗ: Δερμιτζάκης, Κιάσσος, Κώτσιος, Κομεσίδης, Μίκιτς, Κοιλιάρας, Χαντί, Όγκμποε, Ροβίθης, Ράντι, Αντουκόρ

11.02 / Σέντρα στο ΒΑΚ

Εργοτελης: Στεφανάκος, Τσουμάγκας, Δημήτρης, Καρράς, Γκοτζούλιας, Κοιλιάρας, Ρουσσάκης, Καλέ, Καιμακαμούδης

Γκολ για τον ΟΦΗ. Ο Όγκμποε κέρδισε το πέναλτι από τον Κολόκα, ο Χαντί ευστόχησε και 1-0 για τον ΟΦΗ.

12′ Λάθος Αντουκορ, ο Καλέ έκανε το σουτ με τον Δερμιτζάκη να διώχνει σε κορνερ

18′ Ο Μισέλ με απευθείας εκτέλεση φάουλ, αφού η μπαλα βρήκε στον Κιάσσο, και 1-1 για τον Εργοτέλη.

27′ Καλή ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Χαντί εκτέλεσε το κορνερ, ο Κώτσιος πήρε την κεφάλια με τον Στεφανάκος να διώχνει σε κορνερ

Ισορροπημένο το παιχνίδι μεταξύ των δυο ομάδων. Χωρίς φάσεις τα τελευταία λεπτά.

40′ Ωραία κάθετη πάσα Ροβίθη, πλασέ Χαντί η μπαλα έφυγε αουτ.

Τελος ημιχρόνου: ΟΦΗ-Εργοτέλης 1-1

Αρκετές αλλαγές από το Νίκο Νιόπλια: Κασμερίδης, Νάστος, Μπολάκης, Βαλλιάνος, Χίσι, Βρεττός, Μιλοσάβλιεβ, Μάνος, Μπουρσέλης, Όστοιτς

48′ Σουτ Μισέλ, έδιωξε εντυπωσιακά σε κορνερ ο Κασμερίδης.

54′ Ωραία ατομική προσπάθεια του Μπουρσέλη, έκανε το σουτ με την μπαλα να φεύγει αουτ.

Γκολ για τον Εργοτελη με τον Πόι. Ο Αργεντινός πήρε την μπαλα στην πλάτη της άμυνας και με πλασέ έκανε το 1-2 για τον Εργοτέλη.

Γκολ για τον ΟΦΗ που ισοφαρίζει σε 2-2. Ο Βαλλιάνος μπήκε ωραία από τα αριστερά μετά την εξαιρετική μπαλιά του Χίσι, έκανε το γύρισμα για τον Μάνο που σε κενή εστία ισοφάρισε για τον ΟΦΗ

Αλλαγές για τον ΟΦΗ. Βγήκε ο Κασμερίδης, μπήκε ο Παπαδάκης

2-3 για τον Εργοτελη. Έγινε το φάουλ, η μπαλα κόντραρε στο τείχος και ο Κατσικοκέρης με πλασέ έδωσε ξανά προβάδισμα.

2-4 για τον Εργοτελη. Ο Κατσικοκέρης με πλασέ μέσα από την περιοχή του Παπαδάκη δίνει προβάδισμα στο τερμάτων στον Εργοτέλη.

Χάρης τρικ από τον Κατσικοκέρη και 2-5 για τον Εργοτέλη! Πολύ κάκη εμφάνιση από τον ΟΦΗ.