Αντιστάθηκε για 30 λεπτά και τώρα η μισή χρονιά παίζεται μέσα σε 4 μέρες

Ο ΟΦΗ άντεξε για 30 λεπτά στην Τούμπα όμως μοιραία γνώρισε μια φυσιολογική ήττα με 4-0 και πλέον κόντρα σε Ατρόμητο, Ξάνθη μέσα στο Ηράκλειο παίζονται οι κόποι μιας χρονιάς.

Σε ένα γήπεδο που τα τελευταία χρόνια γνωρίζει μονίμως βαριές ήττες, ο ΟΦΗ δέχτηκε ακόμα μια από την ομάδα του Λουτσέσκου με 4-0. Ουσιαστικά, το παιχνίδι δεν χρήζει κριτικής αφού ο ΟΦΗ μπόρεσε να αντέξει για ένα 30λεπτο όταν και δεν υπήρχε σκορ. Από την στιγμή που ο ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ με την κεφαλιά του Μάτος, τα υπόλοιπα πήραν τον δρόμο τους με τον ΟΦΗ να γνωρίζει μια αναμενόμενη ήττα. Δύο γκολ στην συνέχεια πέτυχε ο Άκπομ, ακόμα ένα ο Ζαμπά για το τελικό 4-0.

Πλέον, τα πράγματα είναι συγκεκριμένα. Ο ΟΦΗ αντιμετωπίζει μέσα σε τέσσερις ημέρες στο “Γεντί Κουλέ” αρχικά την Πέμπτη τον Ατρόμητο και μετά την Ξάνθη όπου θα παιχτεί σε μεγάλο βαθμό η παραμονή στην Σούπερ Λιγκ.