Περασμένο μεν, ξεχασμένο όχι…

Eπιμέλεια:Μανώλης Θέμελης

Στην τελική ευθεία έχει μπει η προετοιμασία του ΟΦΗ για το Σαββατιάτικο ματς (17.15) με τον Αρη στο “Θ. Βαρδινογιάννης”, όπου η προσοχή του θα πρέπει να “χτυπάει” “κόκκινο” από το πρώτο μέχρι και το τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων για να μην την πατήσει όπως πέρυσι.

Περασμένο μεν, ξεχασμένο όχι όμως το περυσινό ματς ΟΦΗ – Αρης 1-2 για τους Κρητικούς.

Στον αγώνα της 25ης Νοεμβρίου 2018, ο ΟΦΗ νικούσε 1-0 τον Άρη μέχρι το 92′ με γκολ του Σασί. Μέσα σε 78 δευτερόλεπτα (93′ – 94′) ο νεοεισελθών Χαμζά Γιουνές σημείωσε δύο γκολ και έδωσε τη νίκη στους Θεσσαλονικείς, σε παιχνίδι – θρίλερ στο Ηράκλειο.

Αυτή η εξέλιξη να γίνει… μάθημα στον ΟΦΗ, που πρέπει κάθε λεπτό να είναι σε εγρήγορση, αφού ο κίνδυνος να την… πατήσει ελοχεύει όταν χαθεί η στοχοπροσήλωση ακόμα και σε ματς που θεωρείται… “τελειωμένο”.

Με προπόνηση που έγινε το απόγευμα της Τετάρτης (11/12) συνεχίστηκε η προετοιμασία της Κρητικής ομάδας.

Ο Μεγιάδο ακολούθησε ατομικό πρόγραμμα ενδυνάμωσης και αντοχής. Ο Ναμπί δεν προπονήθηκε.

Επόμενη προπόνηση έχει προγραμματιστεί για σήμερα στις 15:00.