Η Super League θυμάται την 2η αγωνιστική και το “διπλό” του ΟΦΗ στο ΟΑΚΑ

Η Super League εφόσον δεν υπάρχει αγωνιστική δράση, καθημερινά θυμίζει στον κόσμο με αφιερώματα της τι έγινε μέσα στην χρονιά στο πρωτάθλημα, με την 2η αγωνιστική και το διπλό του ΟΦΗ στο ΟΑΚΑ να έχει την τιμητική του σήμερα!

Δείτε την ανακοίνωση:

Συναρπαστικά και πλούσια σε γκολ παιχνίδια, αλλά και νέες εκπλήξεις επιφύλαξε η 2η αγωνιστική.

Το Σάββατο η δράση ξεκινάει στο Αγρίνιο, όπου η Ξάνθη δέχεται πρώτη γκολ, αλλά σε λίγα λεπτά κάνει την ανατροπή και ζευγαρώνει τις νίκες της, αφήνοντας τον Παναιτωλικό στις δύο ήττες. Ο Κίκο Ραμίρεθ και οι παίκτες του γεμίζουν αισιοδοξία τη θρακική πόλη.

Λίγα λεπτά αργότερα ο ΟΦΗ “χτυπάει” τον Παναθηναϊκό στις αντεπιθέσεις και νικά με 3-1, αναδεικνύοντας τη δουλειά του νέου προπονητή Γιώργου Σίμου και των αρκετών νέων παικτών του ΟΦΗ.

Και  το βράδυ ο νεοφώτιστος Βόλος ζευγαρώνει τις νίκες του, επικρατώντας του φιλόδοξου Άρη με 1-0.

Την Κυριακή ο πρωταθλητής ΠΑΟΚ ζευγαρώνει τις νίκες του επί του Πανιωνίου, με το ίδιο σκορ, 2-1, ενώ το ίδιο κάνει και ο Ολυμπιακός στη Λάρισα με ένα γρήγορο πέναλτι, όπως και στην πρεμιέρα. Το θεαματικότερο ίσως παιχνίδι, όπου έχουμε και το καλύτερο γκολ, γίνεται στη Λαμία. Ο Ατρόμητος ισοφαρίζει δύο φορές τη γηπεδούχο ομάδα (2-2).

Η αγωνιστική κλείνει στην Τρίπολη, όπου η ΑΕΚ έχει πλέον στον πάγκο της τον Νίκο Κωστένογλου και καταφέρνει να πάρει τη νίκη στις καθυστερήσεις (3-2), μετά από εντυπωσιακές εναλλαγές στο σκορ.

Δύο ήττες αρκούν για να ολοκληρώσει ο Πανιώνιος τη συνεργασία του με τον Απόστολο Μάντζιο και ελάχιστες ώρες μετά τον αναλαμβάνει ο Νίκι Παπαβασιλείου. Ακολουθεί διακοπή και οι «κυανέρυθροι», που έχουν ξεκινήσει και με ποινή έξι βαθμών, θέλουν να την εκμεταλλευθούν.

Nivea Men Best Goal της αγωνιστικής: Απόστολος Βέλλιος