“Μετά το γκολ του Ολυμπιακού ήταν δύσκολα τα πράγματα”

Ο Γιώργος Σίμος μίλησε στην συνέντευξη τύπου μετά το τέλος του αγώνα και τόνισε πως η διακοπή ήρθε στο καλύτερο σημείο για την ομάδα.

Αναλυτικά όσα είπε ο τεχνικός του ΟΦΗ

“Είχαμε ένα αρκετά ανταγωνιστικό πρώτο ημίχρονο, σταθήκαμε αρκετά καλά στον Ολυμπιακό. Στο πρώτο τέταρτο του δευτέρου δεν είχαμε την ίδια εικόνα, ο Ολυμπιακός προηγήθηκε και μετά τα πράγματα ήταν δύσκολα για εμάς. Το ματς κρίθηκε και στην ποιότητα του αντιπάλου αλλά και εμείς για ακόμα μια φορά σε στιγμές που χρειάζεται μεγαλύτερος βαθμός συγκέντρωσης, δεν τον είχαμε και δεχτήκαμε τα γκολ. Και με την ΑΕΚ το συνέβη και αυτό μας δείχνει ότι έχουμε δουλειά μπροστά μας. Στην 1 Μαρτίου κόντρα στην Λαμία, ξεπεράσαμε τους εαυτούς μας. Στα παιχνίδια των πλέι οφ ήταν ματς αξιολόγησης και να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε τη νέα χρονιά. Συνέχεια στα ματς ξεκινούν 7-8 νέοι ματς, θα είμαστε όλοι οι παίκτες μετά την διακοπή και να βρούμε τόσο τον κατάλληλο σχηματισμό, όσο και τον κατάλληλο κορμό ώστε να πάμε καλύτερα. Ολοκληρώθηκαν οι πρώτες οκτώ αγωνιστικές, δεν έχουμε τους βαθμούς που θα θέλαμε, χρειάζεται δουλειά για να βελτιωθούμε. Δεν νομίζω ότι φοβηθήκαμε το παιχνίδι, δεν έχουμε ανασφάλεια και φόβο. Στο πρώτο ημίχρονο κοιτάξαμε στα μάτια τον αντίπαλο, όταν προηγείται μια μεγάλη ομάδα όπως ο Ολυμπιακός είναι δύσκολο να αντιδράσουμς αλλά πρέπει να αντιδράσουμε”.