Η μάχη των πάγκων: Σίμος vs Δέλλα

Νέα στήλη από το Gentikoule με την μάχη των πάγκων μετά το τέλος κάθε παιχνιδιού του ΟΦΗ.

Τραϊανός Δέλλας

Ο Δέλλας παρέταξε τον Παναιτωλικό με 4-2-3-1 με τον Βέργο στην κορυφή της επίθεσης και τους Μάζουρεκ, Ντίας, Αριγίμπι πίσω του. Με τα πρόσωπα που παρέταξε την ομάδα του δεν κατάφερε να γίνει απειλητικός προς την εστία του ΟΦΗ όμως με τις αλλαγές που έκανε μετά το 70′ κέρδισε την μάχη των πάγκων. Φρέσκαρε την δεξιά πλευρά του με τους Μανθάτη, Τζανακάκη απ’ όπου και προήλθαν τα γκολ της νίκης.

Γιώργος Σίμος

Με βάση τις απουσίες που είχε, παρέταξε μια ορθολογική ενδεκάδα με 5-4-1 κάτι που λειτούργησε για 70-75 λεπτά. Ο ΟΦΗ κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα μέτρα του, με εξαίρεση ένα δεκάλεπτο στο δεύτερο ημίχρονο, ωστόσο ο τεχνικός του ΟΦΗ έχει ευθύνη στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα που δεν “φρέσκαρε” την ενδεκάδα με αποτέλεσμα να μην έχει καμία απάντηση στις κινήσεις του Δέλλα.