Διαβάστε την ατομική κριτική των παικτών του ΟΦΗ στο παιχνίδι με την Λαμία.

Βάτερμαν
Σταθερός στις επεμβάσεις του και τις εξόδους του, δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα. Εξαιρετικός με την μπάλα στα πόδια κάνοντας παιχνίδι από πίσω.

Ουές
Δεύτερο συνεχόμενο καλό ματς. Επιθετικός όταν πατούσε στην περιοχή της Λαμίας, δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα με τον Ρόμανιτς.

Κοροβέσης
Αντιμετώπισε προβλήματα με τον Ντέλετιτς, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο ενώ επιθετικά βρήκε χώρους κυρίως στο πρώτο 45λεπτο.

Διαμαντής
Καλή συνεργασία με Βούρο, Σελίμοβιτς και κυρίως σταθερός στις παρεμβάσεις του και όταν ανέβαζε το παιχνίδι του ΟΦΗ.

Σελίμοβιτς
Εξαιρετικό παιχνίδι και ψύχραιμος στις μεταβιβάσεις του. Δεν έχασε καμία προσωπική μονομαχία, από τα δικά του πόδια ξεκινάει το δεύτερο γκολ.

Βούρος
Καλός τόσο στο αμυντικό κομμάτι όσο και στην συνεργασία που είχε με τον Ουές. Παρεμβατικός στην άμυνα και ψύχραιμος αφού έπαιζε για ένα ολόκληρο ημίχρονο με κάρτα.

Μεγιάδο
Το καλύτερο φετινό του παιχνίδι και σχεδόν αλάνθαστος σε όλο το 90λεπτο. Ειδικά στο δεκάλεπτο 70-80 απορρόφησε μόνος του την πίεση της Λαμίας.

Μπαλογιάννης
Είχε διάθεση και ένταση όμως σε πολλές περιπτώσεις κράτησε την μπάλα παραπάνω από όσο χρειαζόταν. Πήρε πρωτοβουλίες, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο.

Στάικος
Δεύτερο σερί καλό παιχνίδι, πολλά τρεξίματα με μεγάλη ένταση κυρίως έξω από την περιοχή της Λαμίας με σωστά μαρκαρίσματα και καλές τοποθετήσεις.

Στάρτζεον
Παρότι είχε διάθεση δεν κατάφερε να γίνει επικίνδυνος, δεν του βγήκαν οι ατομικές προσπάθειες.

Σαρδινέρο
Έτρεξε ασταμάτητα, είχε καλές τοποθετήσεις, έβγαλε μια ασίστ που δεν την εκμεταλλεύτηκε ο Μπαλογιάννης.

ΑΛΛΑΓΕΣ

Γρίβας
Έδωσε φρεσκάδα στην επίθεση του ΟΦΗ, είχε ανάσες και πίεση την άμυνα της Λαμίας.

Βαφέας
Ανταπεξήλθε πλήρως ως αμυντικό χαφ, κέρδισε αρκετές μονομαχίες βοήθησε πάρα πολύ στο διάστημα που αγωνίστηκε με αποκορύφωμα το καταπληκτικό γκολ που πέτυχε.

Τσιλιανίδης
Πήρε κυρίως το ψυχολογικό οκ μετά από σχεδόν έναν χρόνο, είχε μια ευκαιρία για να σκοράρει.