Η ατομική κριτική των παικτών του ΟΦΗ στο παιχνίδι με τον Ατρόμητο.

Χριστογεώργος
Αγωνίστηκε ξανά έπειτα από έξι μήνες και έδειξε πόσο σημαντικό κεφάλαιο είναι για τον ΟΦΗ. Κάνει μεγάλη επέμβαση στο τέλος, χάρις στην οξυδέρκεια του.

Μαρινάκης
Όσο άντεξε για 55-60 λεπτά, έδωσε ότι μπορούσε. Και αμυντικά και επιθετικά. Προσπάθησε μέχρι τέλους, αμυντικά ήταν άψογος.

Αμπάντα
Αμυντικά δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερα προβλήματα, επιθετικά όμως δεν έδωσε τίποτα. Ούτε με πλαγιοκοπήσεις, ούτε από σέντρες.

Βούρος
Έβγαλε το παιχνίδι δίχως λάθος. Λόγω του πρέσινγκ του Ατρομήτου, δεν μπόρεσε να βοηθήσει στο build up.

Λαμπρόπουλος
Δεν πιέστηκε, απέφυγε τα λάθη με εξαίρεση την φάση των τελευταίων λεπτών. Κατά τα άλλα σταθερός.

Μεγιάδο
Στο πρώτο ημίχρονο έχει κάνει τρομερή δουλειά, πασάρει, πιέζει συνεχώς, παίρνει την πρώτη πάσα. Έμεινε από δυνάμεις και έγινε σωστά αλλαγή.

Τοράλ
Κάνει πραγματικά μεγάλο πρώτο ημίχρονο. Χαμένες ευκαιρίες, πάσες – πάρε βάλε. Έδωσε ότι μπορούσε και ότι είχε και δεν είχε μέσα στο γήπεδο.

Μπάκου
Άφησε ημιτελείς αρκετές προσπάθειες, δεν μπόρεσε να είναι ουσιαστικός.

Ριέρα
Ξεκίνησε εντυπωσιακά, είχε ένα τρομερό 30λεπτο όμως στην συνέχεια η απόδοση του κινήθηκε σε ρηχά νερά.

Ισέκα
Δεν του πήγε το παιχνίδι, όχι λόγω των ευκαιριών. Έμεινε όμως μακριά από τον καλό του εαυτό και δεν απείλησε την άμυνα του Ατρομήτου.

ΑΛΛΑΓΕΣ

Φελίπε
Δεν βοήθησε καθόλου

Μπάκιτς
Μπήκε για να δώσει φρεσκάδα και ιδέες στο παιχνίδι του ΟΦΗ, δίχως ωστόσο να τα καταφέρει.

Αποστολάκης
Η είσοδος του έδωσε πνοή, ενέργεια και μεγάλη ένταση στην επίθεση του ΟΦΗ παίζοντας ως εξτρέμ.

Θεοδοσουλάκης
Μπήκε στο γήπεδο σαν να παίζει χρόνια στην πρώτη ομάδα. Πήρε πρωτοβουλίες, είχε δύο μεγάλες χαμένες ευκαιρίες για να σκοράρει.