Καλός ο Καπουράνης, σκόραρε ξανά ο Ροβύθης

Ο ΟΦΗ κέρδισε 2-1 τον Αλμυρό σε φιλικό παιχνίδι που έγινε χθες με τους δύο νεαρούς μεσοεπιθετικούς να παρουσιάζουν πολύ καλό πρόσωπο. Ακόμα καλύτερος και πιο έτοιμος ο Μπούρμπος.

Την ευκαιρία να τεστάρει την ετοιμότητα των νεαρών ποδοσφαιριστών του ΟΦΗ είχε ο Νίκος Αναστόπουλος στο χθεσινό φιλικό κόντρα στον Αλμυρό.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι ποδοσφαιριστές του ΟΦΗ το είδαν περισσότερο σαν… “αγγαρεία” με αποτέλεσμα ο Αλμυρός να προηγηθεί με 1-0. Ωστόσο, στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΟΦΗ ανέβασε στροφές και πήρε την φιλική νίκη με γκολ των Νύκταρη (πέναλτι), Ροβύθη. Το εντυπωσιακό με τον τελευταίο είναι ότι όποτε του δίνεται η ευκαιρία πετυχαίνει γκολ.

Πολύ θετικός ήταν και ο Θωμάς Καπουράνης που είχε καλή παρουσία με το Νίκο Αναστόπουλο να μένει ευχαριστημένος από την προσπάθεια των νεαρών ποδοσφαιριστών του ΟΦΗ.
Για τον ΟΦΗ αγωνίστηκαν οι: Αγριμάκης, Μονιάκης, Βαλεριάνος, Σαρ, Χαριτωνίδης, Βερόν, Μπούρμπος, Νύκταρης, Καπουράνης, Περογαμβράκης, Ζορμπάς

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν ακόμα οι: Χατζηκοσμάς, Ροβύθης.