Κ17: Ο Ολυμπιακός έβαλε “φρένο” στο σερί του ΟΦΗ

Μετά από τέσσερις αγωνιστικές αήττητου, ο Ολυμπιακός κέρδισε 0-4 τον ΟΦΗ σταματώντας το σερί των παιδιών του Λεωνίδα Τιτομιχελάκη.

Η 15νθημερη διακοπή φαίνεται πως επηρέασε τα παιδιά του Λεωνίδα Τιτομιχελάκη που ήταν φανερά εκτός ρυθμού με αποτέλεσμα ο πρωτοπόρος Ολυμπιακός να πάρει τη νίκη με 4-0. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 8ο λεπτό ενώ στο 43′ ο ΟΦΗ έχασε μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει όταν ο Σακλαμάκης έστειλε την μπάλα άουτ μετά από τετ α τετ που είχε. Και αφού δεν έγινε το 1-1 σε αυτήν την φάση, ο Ολυμπιακός έκανε το 0-2 στο τέλος του ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος, ο Ολυμπιακός πέτυχε άλλα δύο γκολ φτάνοντας στη νίκη με 0-4.

ΟΦΗ: Τσαχάκης, Τσαντηράκης, Παρασύρης, Γαργανουράκης, Παχάκης, Λογοθέτης, Μπάμπης, Κατσαρέλης, Χατζάκης, Χρηστάκης, Σακλαμάκης. Επίσης αγωνίστηκαν οι: Κοντογιάννης, Παπουτσάκης, Ζηρδέλης, Κασαπάκης, Τουγλής.