Προβλημάτισε ο ΟΦΗ, ήττα με 3-1 από την Έουπεν

Αποστολή στο Έουπεν: Μανώλης Σαρρής

Αντιμετωπίζοντας αρκετά προβλήματα στα μετόπισθεν ο ΟΦΗ γνώρισε την ήττα με 3-1 από την Έουπεν.

Με τον Τζενάρο Γκατούζο να δίνει ανάσες στον Τριποτσέρη στο πρώτο ημίχρονο και να ζητάει από τους παίκτες του να μην σηκώνουν την μπάλα και να την κρατάνε στο έδαφος, ο ΟΦΗ έδειξε να αντιμετωπίζει κάποια προβλήματα καθώς με 2 λάθη βρέθηκε με 2-0 πίσω στο σκορ.

Η Έουπεν σαφώς πιο έτοιμη καθώς την Παρασκευή ξεκινάει τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα, έβαλε δύσκολα στον ΟΦΗ.

Η ομάδα του Γκατούζο αντιμετωπίζοντας προβλήματα στην ανάπτυξη πουλούσε εύκολα την μπάλα και αν και είχε 2 φάσεις στο πρώτο ημίχρονο για να πετύχει ένα γκολ βρέθηκε να χάνει με 2-0 εξαιτίας των λαθών της καθώς δέχθηκε δύο πανομοιότυπα γκολ.

Ο ΟΦΗ ξεκίνησε ιδανικά το δεύτερό μέρος και με την έναρξη της επανάληψης ο Πετρόπουλος με “βολίδα” από 35 μέτρα μείωσε σε 2-1.

Ο Γκατούζο πέρασε στην επανάληψη τους Δαμιανάκη και Τριποτσέρη όμως ένα ακόμα λάθος έφερε το 3-1 για τους γηπεδούχους.

Ο ΟΦΗ είχε μια πολύ καλή στιγμή με τον Φραγκουλάκη να μειώσει σε 3-2  όμως το 3-1 μέχρι το τέλος.

Αρκετά εντυπωσιακό το γήπεδο της Έουπεν, ειδικά αν αναλογιστεί κανείς ότι πρόκειται για ομάδα της Β΄ κατηγορίας .

eoupen

H 11άδα του ΟΦΗ: Δασκαλάκης, Αρτόλα, Μον τιάκης, Φαζός, Μιλιάζες, Μακρής, Κάλαϊτζιτς, Σίσιτς, Κουτσιανικούλης, Πετρόπουλος, Περογαμβράκης Αρκετός κόσμος έξω από το γήπεδο της Έουπεν.

Πρόβα τζεναράλε για την ομάδα του Βελγίου η οποία διαφήμιζε εδώ και 2 μήνες το φιλικό με τον ΟΦΗ.

pf

Το “ασπρόμαυρο” στοιχείο δεν λείπει στο Έουπεν   ofikosmos

Πόλος έλξης για ένα ακόμα παιχνίδι του ΟΦΗ ο Τζενάρο Γκατούζο που βγαίνει συνεχώς φωτογραφίες με τους φίλους της Έουπεν και υπογράφει 10αδες αυτόγραφα.

Ιδιαίτερα αγαπητός στους οπαδούς της Έουπεν ο προπονητής τερματοφυλάκων του ΟΦΗ Γκαετάνο Πετρέλι, ο οποίος έχει δουλέψει στην ομάδα του Βελγίου.

Περίπου 3000-4.000 φίλοι της Έουοπεν βρίσκονται στο γήπεδο.

Το LIVE της αναμέτρησης

1΄ Σέντρα στο παιχνίδι

10΄ Κεφαλιά από τον Μπέρσλεϊ, η μπάλα καταλήγει στην αγκαλιά του Δασκαλάκη

11΄ Το δυνατό σουτ του Κουτσιανικούλη δεν αποτελεί κίνδυνο για την εστία της Έουπεν.

13΄ Καλό σουτ του Παπαλόλα, η μπάλα πέρασε άουτ

14΄ Σουτ του Σίσιτς, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Εμπαγιέ

15΄ Σουτ του Ρασέτε, απέκρουσε ο Δασκαλάκης

22΄ Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Μετά από κακό διώξιμο του Εμπαγιέ η μπάλα κατέληξε στον Σίσιτς, ο οποίος έκανε το πλασέ, η μπάλα όμως κόντραρε στον Πετρόπουλο.

30 Γκολ για την Έουπεν με τον Νταφούρ. Λάθος από τον Φαζό, ο επιθετικός της Έουπεν στν συνέχεια δεν δυσκολεύτηκε να ανοίξει το σκορ.

31΄ Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ με τον Πετρόπουλο.

33΄ Σουτ του Κουτσιανικούλη, η μπάλα πέρασε άουτ

39΄ 2-0 για την Έουπεν με τον Κουντό. Πανομοιότυπο με το πρώτο γκολ και το 2 της Έουπεν καθώς οι παίκτες του ΟΦΗ δεν έδιωξαν σωστά τη μπάλα.

Τέλος ημιχρόνου

46΄ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου με  4 αλλαγές από τον ΟΦΗ. Φαζός, Μακρής, Κάλαιτζιτς και Σίσιτς πέρασαν εκτός αγώνα και πέρασαν στο παιχνίδι οι Τριποτσέρης,  Δαμιανακης, Φραγκουλάκης και Μπανούσης

47΄ Φανταστικό γκολ από τον Αντώνη Πετρόπουλο με σουτ από τα 35 μέτρα που ανάγκασε τους φίλους των γηπεδούχων να τον χειροκροτήσουν.

48΄ Δοκάρι για την Έουπεν

50΄ Νέα καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, με τον Δασκαλάκη να απομακρύνει και με την βοήθεια του δοκαριού να κρατάει ανέπαφη την εστία του

56΄ Ο Ροντρίγκες κάνει 3 τα τέρματα της ομάδας του

60΄ Στάθης και Ροβίθης περνάνε στον αγωνιστικό χώρο. Εκτός οι Περογαμβράκης και Κουτσιανικούλης

67΄ Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Το σουτ του Φραγκουλάκη απομάκρυνε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας της Έουπεν.

79′ Σουτ του Ροβίθη, η μπάλα κόντρασε και κατέληξε κόρνερ