Έπεσε μαχόμενος ο ΟΦΗ

Ο ελλιπέστατος ΟΦΗ πάλεψε όσο μπορούσε στο Αγρίνιο αλλά ο Παναιτωλικός κατάφερε να πάρει τη νίκη με 3-1.

Την ήττα γνώρισε ο ΟΦΗ με 3-1 από τον Παναιτωλικό και παρά τις απουσίες και τα προβλήματα, παρουσίασε μια αξιοπρεπή εικόνα – κόντρα σε όλα τα προβλήματα. Ακόμα και τις τελευταίες ώρες όταν αυτοί οι παίκτες δεν γνώριζαν αν θα παίξουν στο Αγρίνιο. Ο Νίκος Αναστόπουλος έχασε και τον Τζορτζ που προσβλήθηκε από γαστρεντερίτιδα με αποτέλεσμα να μείνει εκτός αποστολής με τον τεχνικό του ΟΦΗ να δίνει φανέλα βασικού στο νεαρό Μαραθιανό. Ο Παναιτωλικός πήρε τα ηνία του αγώνα από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, είχε δοκάρι και μοιραία ήρθε το 1-0 με τον Κέβιν. Μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους, ο ΟΦΗ βγήκε μπροστά, απείλησε – είχε μια «ταυτότητα» αμυντικά και τελικά έφτασε στην ισοφάριση με ένα απίστευτο αυτογκόλ του Κουτρουμάνου που γύρισε την μπάλα, αυτή πέρασε κάτω από τα πόδια του Στεφανάκου και στο 47’ έγινε το 1-1. Η χαρά για τον ΟΦΗ δεν κράτησε πολύ αφού στο 51’ ήρθε το 2-1 με την κεφαλιά του Κούσα. Ο ΟΦΗ βγήκε ξανά στην επίθεση και στο 59’ έχασε την ευκαιρία για να ισοφαρίσει όταν ο Στεφανάκος έδιωξε σε κόρνερ το δυνατό σουτ του Λαμπρόπουλου. Και αφού εκεί δεν έγινε το 2-2, στο επόμενο λεπτό ο Παναιτωλικός βγήκε στην αντεπίθεση και ο Κέβιν έκανε το 3-1 που ήταν και το τελικό σκορ.

Ο ΟΦΗ γνώρισε την ήττα ωστόσο μέσα στο γήπεδο οι παίκτες του – σαφώς επηρεασμένοι και από όσα έγιναν σήμερα – πάλεψαν όσο μπορούσαν στον αγωνιστικό χώρο καταθέτοντας όσες δυνάμεις είχαν και παίζοντας με τόσες απουσίες.