Ασελγούν πάνω στο πτώμα του ΟΦΗ!

Ένας διαιτητής – πιόνι του συστήματος και μια ομάδα που έκανε ότι μπορούσε αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό – ήταν όλη η εικόνα του αγώνα της Βέροιας που κέρδισε 4-1 τον ΟΦΗ.

Όταν από το 29’ μένεις με παίκτη λιγότερο, σου έχουν δοθεί δύο ανύπαρκτα πέναλτι εις βάρος σου, ισοφαρίζεις αλλά δέχεσαι δύο γκολ μέσα σε 3 λεπτά, τότε τα υπόλοιπα 65 λεπτά τι σημασία μπορεί να έχουν; Και για αυτούς τους παίκτες και αυτόν τον προπονητή, δεν μπορεί να πει τίποτα και κανένας. Χωρίς δυνάμεις, δίνοντας τρίτο παιχνίδι μέσα σε 6 ημέρες και με όλο αυτό το ψυχολογικό βάρος που είχαν να αντιμετωπίσουν, παίκτες και προπονητής πάλεψαν όσο μπορούσαν μέχρι την φάση του πρώτου πέναλτι. Ο Μπεν ευστόχησε, η Βέροια έκανε το 1-0 και κάπου εκεί φάνηκε να κρίνεται το παιχνίδι. Εκεί όμως που τελείωσε ο ΟΦΗ ήταν στο 29’ όταν ο Αμπάρκιολης έδωσε δεύτερο ανύπαρκτο πέναλτι αποβάλλοντας και τον Τριποτσέρη. Ο Λόρια απέκρουσε το πέναλτι του Μπαργκάν και ο Μακρής ισοφάρισε λίγα λεπτά αργότερα κάνοντας το 1-1. Όμως η χαρά δεν κράτησε και πολύ για τον ΟΦΗ που παίζοντας με παίκτη λιγότερο δέχτηκε 2 γκολ σε τρία λεπτά και όλα κρίθηκαν εκεί. Στο 54’ ο Μπεν διαμόρφωσε το τελικό 4-1 με το υπόλοιπο μέρος να είναι διαδικαστικού χαρακτήρα.