Με φόρα έρχεται στο Ηράκλειο ο Αστέρας Τρίπολης

Η ομάδα της Αρκαδίας πέτυχε δύο γκολ στο πρώτο 10λεπτο και κέρδισε 2-0 τον τραγικό Ατρόμητο.

Στην Τρίπολη αυτός που το ήθελε περισσότερο ήταν ο Αστέρας και απόλυτα δίκαια επικράτησε του Ατρόμητου 2-1, σε μία αναμέτρηση που έχασε τις ευκαιρίες να το «τελειώσει» από το πρώτο ημίχρονο, στη διάρκεια του οποίου φαινόταν να παίζει μόνος του.

Με αυτή τη νίκη, οι Αρκάδες πήραν τους πρώτους τους βαθμούς στο πρωτάθλημα, ενώ οι Περιστεριώτες που η λέξη «τραγικοί» είναι πραγματικά φτωχή για να περιγράψει την εικόνα τους στο πρώτο μέρος, έμειναν στους δύο βαθμούς και κυρίως χωρίς νίκη στο φετινό πρωτάθλημα, μένοντας πολύ πίσω, βάσει των στόχων που έχουν θέση.

Ο Λουίς Φερνάντεθ (3′, 6′) σκόραρε τα γκολ για την ομάδα του, με τους γηπεδούχους να έχουν και δύο δοκάρια (18′, 43), ενώ για τους φιλοξενούμενους αυτός που μείωσε πολύ νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο (53′) ήταν με κεφαλιά ο Σπύρος Ρισβάνης, από εκτέλεση κόρνερ του Κατράνη.